Pogoda na dziś - niedziela 3 lipca. Do 29 stopni na termometrach, przelotne opady deszczu

Pogoda w niedzielę 3 lipca przyniesie nam znacznie spokojniejszą aurę niż w ostatnich dniach. Będzie ciepło, ale nie upalnie. Przelotnie może popadać deszcz, nie przewiduje się groźniejszych zjawisk atmosferycznych.

Jaka będzie pogoda w Polsce w niedzielę? Jak zapowiadają synoptycy IMGW, tego dnia nad Polską dominować będzie wyż z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej. Do kraju napływać będzie suche i ciepłe powietrze polarne morskie. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - niedziela 3 lipca. Temperatura do 29 stopni Celsjusza 

Niedziela 3 lipca zapowiada się bardzo spokojnie w porównaniu do warunków pogodowych, jakie panowały w ciągu ostatniego tygodnia. Maksymalna temperatura powietrza będzie bardzo zbliżona w całym kraju i wyniesie od 25 do 29 stopni Celsjusza. W niedzielę będzie więc bardzo ciepło, ale upał nie będzie nam doskwierał.

Najniższą maksymalną temperaturę powietrza, czyli 25 stopni Celsjusza, odnotują mieszkańcy Białegostoku. O dwa stopnie cieplej będzie w Toruniu. Z kolei 28 stopni Celsjusza będzie w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. 

Najcieplej, bo 29 stopni Celsjusza, będzie w Gdańsku, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie, Suwałkach, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - niedziela 3 lipca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - niedziela 3 lipca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na dziś - niedziela 3 lipca. Na niebie niewiele chmur 

Niedziela zapowiada się słonecznie i naprawdę spokojnie. Na niebie miejscami pojawi się nieco więcej chmur, ale nie przyniosą one większych opadów czy groźnych zjawisk meteorologicznych. Jedynie na wschodzie przelotnie może popadać deszcz. W pozostałych regionach będzie sucho. Wiatr słaby i umiarkowany. 

Przez większą część dnia warunki biometeorologiczne powinny być korzystne, choć przejściowo mogą one się pogorszyć do niekorzystnych. Jak wskazuje biometeo.imgw.pl, będzie to spowodowane spadkiem wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: