Elbląg. Piorun uderzył w zabytkową siedzibę galerii. "Mamy uszkodzony dach". Letnie kino odwołane

Nad Elblągiem w piątek przeszła gwałtowna burza z piorunami. Jeden z nich uderzył w zabytkową siedzibę galerii, w związku z czym uszkodzony został dach. W związku z sytuacją odwołano zaplanowany na sobotę seans w ramach Letniego Kina Pod Chmurką.

W Galerię EL w Elblągu w piątek 1 lipca uderzył piorun - informował portal info.elblag.pl. Pracownicy instytucji zapewnili, że nikomu nic się nie stało. Uszkodzony został jednak dach. 

Zobacz wideo Dlaczego ceny rosną?

Elbląg. Piorun uderzył w siedzibę galerii. "Straciliśmy kawałek sterczyny"

"Straciliśmy kawałek sterczyny i mamy uszkodzony dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mamy problem z komunikacją (telefon, Internet). Prosimy o cierpliwość" - przekazali pracownicy galerii w mediach społecznościowych. 

W sobotę na dziedzińcu galerii miał odbyć się seans w ramach Letniego Kina pod Chmurką. W związku z uderzeniem pioruna został on jednak odwołany. "Teren dziedzińca Galerii EL jest wyłączony z użytku ze względu na bezpieczeństwo. W najbliższych dniach będziemy informować o kolejnych, zaplanowanych seansach w ramach Letniego Kina Pod Chmurką" - przekazali pracownicy. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W piątek nad Elblągiem przeszła gwałtowna burza. Towarzyszyły jej na tyle silne opady deszczu, że niektóre ulice miasta zostały zalane. Strażacy wielokrotnie interweniowali i wypompowywali wodę z zalanych miejsc - informował portel.pl

Burze w Polsce w sobotę Pogoda. IMGW alerty. Burze z gradem, wiatr do 100 km/h

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o skutkach burz w Polsce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w sobotę przed godz. 9, że w wyniku przechodzących nad Polską burz 46 tysięcy odbiorców zostało pozbawionych energii elektrycznej. Najwięcej odbiorców bez prądu jest w województwach: pomorskim - 15 tysięcy 600, świętokrzyskim - 10 tysięcy 800, oraz zachodniopomorskim, gdzie prądu nie ma około 7 tysięcy 300 odbiorców.

Zniszczenia po burzy w Warszawie Podtopienia, pożary i ewakuacje harcerzy. Straż podsumowała ciężką noc

RCB poinformowało też, że w wyniku gwałtownego pogorszenia pogody 5 osób zostało rannych. Odnotowano opóźnienia 1338 pociągów. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali 3682 razy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: