Pogoda na dziś - sobota 2 lipca. Czeka nas odpoczynek od upałów. Temperatura nie przekroczy 30 stopni

Pogoda na sobotę 2 lipca. W Polsce temperatura będzie się dziś wahać od 20 do 26 stopni. Najcieplej ma być na wschodzie kraju, tam też przewidywane są burze.

Po upalnych dniach czeka nas chłodniejsza sobota, będzie ciepło jednak temperatura nie przekroczy 30 stopni. W kilku województwach prognozowana jest burza, której będą towarzyszyć opady deszczu.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Prognoza pogody na sobotę. W całym kraju temperatura będzie poniżej 30 stopni

W sobotę o godzinie 14 najcieplejszymi regionami będzie Podkarpacie i Podlasie, tam temperatura osiągnie 26 stopni. O stopień chłodniej będzie w województwie lubelski, wielkopolskim oraz opolskim. Termometry we Wrocławiu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Łodzi wskażą 24 stopnie, a w województwie świętokrzyskim i zachodniopomorskim 23 stopnie. W Gdański, Warszawie, Katowicach i Krakowie będzie po 22 stopnie. Najniższa temperatura będzie w województwie warmińsko-mazurskim, wyniesie 20 stopni. 

Prognoza pogody na sobotę. W całym kraju temperatura będzie poniżej 30 stopniPrognoza pogody na sobotę. W całym kraju temperatura będzie poniżej 30 stopni Fot. Gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Poznań. Straż miejsca założyła blokadę policji i wystawiła mandat za złe parkowaniePoznań. Straż miejsca założyła blokadę i wystawiła mandat policjantom

Prognoza pogody na sobotę. W większości Polski czekają nas zachmurzenia

Synoptycy prognozują, że w sobotę zachmurzenia pojawią się w centralnej oraz zachodniej Polsce. Opadów deszczu powinni oraz burz powinni się spodziewać mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego. Przelotne opady deszczu są przewidywane na Śląsku oraz w Małopolsce i na Pomorzu.

Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Najsilniej powieje we wschodniej części Polski. Silne podmuchy wiatru będą towarzyszyć przechodzącej przez te regiony burzy. 

Parada Równości w Warszawie (25.06.2022 r.)Miasta otwarte na LGBTQ+. Warszawa i Wrocław spadły w rankingu

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: