Poznań. Straż miejsca założyła blokadę policji i wystawiła mandat za złe parkowanie

Poznańscy strażnicy miejscy założyli blokadę na koło policyjnego wozu. Rzecznik straży Przemysław Piwecki zwrócił jednak uwagę, że założenie blokady było "niefortunne". - Samochód ten mógł być przecież w każdej chwili potrzebny do działań interwencyjnych. Dlatego strażnik zdjął blokadę, ale pozostawił wezwanie - wyjaśnił rzecznik. Funkcjonariusze za złe parkowanie otrzymali także mandat.

W czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać, jak straż miejsca zakłada blokadę na koło policyjnego samochodu. "Dura lex, sed lex. W Poznaniu porządek musi być" - krótko skomentował zdjęcie Jaśkowski.

Straż miejska założyła blokadę na policyjny radiowóz

Do zdarzenia doszło nad ranem przy ulicy Wrzoska. Radiowóz poznańskiej policji był wówczas zaparkowany za blisko przejścia dla pieszych, a dodatkowo pozostali kierowcy musieli omijać pojazd. W związku z tym strażnicy miejscy postanowili założyć blokadę na koło samochodu - informuje "Gazeta Wyborcza". Funkcjonariusze za złe parkowanie będą musieli zapłacić także mandat.

Poznańska straż miejska: Założenie blokady było troszeczkę niefortunne ze strony strażnika

Jak się okazuje, nie tylko policjanci zostali ukarani za nieprawidłowe parkowanie. Strażnicy założyli blokadę także na pięć innych pojazdów, które znajdowały się w okolicy. - Każdy samochód policyjny, jak i innych służb, jeśli nie ma włączonych sygnałów uprzywilejowania, traktowany jest jak zwykły pojazd. Tak było na ul. Wrzoska, radiowóz bez sygnałów stał w miejscu zabronionym - wyjaśnił w rozmowie z portalem epoznan.pl Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Podkreślił jednak, że blokada szybko została zdjęta z koła policyjnego radiowozu. - Założenie blokady było troszeczkę niefortunne ze strony strażnika. Samochód ten mógł być przecież w każdej chwili potrzebny do działań interwencyjnych. Dlatego strażnik zdjął blokadę, ale pozostawił wezwanie - przekazał rzecznik.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: