Ochłodzenie nadciąga do Polski. Na termometrach nawet o ok. 10 stopni mniej

W Polsce od kilku dni utrzymują się ekstremalne upały, na szczęście wkrótce czeka nas wytchnienie od wysokich wartości. Synoptycy prognozują, że w sobotę termometry wskażą niższą temperaturę.

W piątek (1 lipca) w Polsce termometry wskazują nawet 37 stopnie w cieniu, jednak w sobotę czeka nas ochłodzenie - nawet o około 10 stopni Celsjusza. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków najchłodniej będzie na północy Polski. Z kolei najwyższe wartości mają być na wschodzie kraju. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody na sobotę. Synoptycy prognozują ochłodzenie 

W sobotę o godzinie 14 najcieplej będzie w Rzeszowie i Białymstoku, tam termometry wskażą 26 stopni. O stopień chłodniej będzie w Lublinie, Poznaniu i Opolu. Z kolei we Wrocławiu, Łodzi i Bydgoszczy temperatura osiągnie 24 stopnie. W Kielcach i Szczenie ma być po 23 stopnie. Na Pomorzu, Mazowszu, Śląsku i w Małopolsce i termometry wskażą 22 stopnie. W sobotę najniższa temperatura będzie w Olsztynie, tam temperatura osiągnie maksymalnie 20 stopni. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Symulacja burz w środę 1 lipca 2022 r.IMGW wydało alerty najwyższego stopnia. Możliwe trąby powietrzne

Upały na Lubelszczyźnie. W gminie Puławy brakuje wody 

Terytorialsi z Lubelszczyzny wspierają mieszkańców gminy Puławy. W związku z upałami i dużym zapotrzebowaniem na wodę od piątku żołnierze będą dowozić wodę w cysternach do pięciu miejscowości.

Akcja będzie trwała do czasu, aż unormuje się sytuacja pogodowa - zapowiedziała rzeczniczka 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej porucznik Marta Gaborek. Żołnierze będą pomagać okolicznym mieszkańcom na wniosek wójta Puław, który wskazał kilka miejscowości, w których występują spore braki w dostępie do wody. Terytorialsi mają pojawiać się z cysterną w Tomaszowie, Piskorowie, Polesiu oraz w Leokadiowie i Kochanowie.

Ulewa (zdjęcie ilustracyjne)W piątek upał i nawałnice. Wiatr do 130 km/h, możliwe trąby powietrzne

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: