Pomorskie. Stado byków uciekło z gospodarstwa i chłodziło się w rzece."Mogą stanowić zagrożenie"

Osiem byków uciekło z gospodarstwa w gminie Lubichowo na Pomorzu. Od czwartku trwają poszukiwania zwierząt. Do tej pory były widziane w rzece Wda, gdy płynęły do Młynek. Nadal trwają poszukiwania stada. Władze gminy proszą o zachowanie ostrożności.

O ucieczce byków z gospodarstwa we wsi Ocypel (woj. pomorskie) poinformowały w czwartek 30 czerwca władze gminy Lubichowo. Zwrócono uwagę na zachowanie ostrożności w razie spotkania zwierząt oraz przekazano, że służby strażackie prowadzą czynności prowadzące do złapania byków. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bangkok. W walizkach znaleziono 109 dzikich zwierząt. W bagażu były węże, żółwie, a nawet pancernikiBangkok. Zuchwała próba przemytu. W walizkach 109 dzikich zwierząt

Pomorskie. Stado byków uciekło z gospodarstwa. Jeden został znaleziony martwy

Poszukiwaniem stada bydła opasowego zajmują się obecnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubichowie oraz OSP Ocypel i OSP Wda - informują przedstawiciele gminy. W piątek 1 lipca przekazano, że aktualnie poszukiwanych jest siedem zwierząt, ponieważ jeden z byków został znaleziony martwy - podał portal TVN24.pl. Okazuje się, że poszukiwania odbywają się również z powietrza przy użyciu drona - przekazały władze gminy w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Pomorskie. Trwają poszukiwania byków Zwierzęta były widziane w rzece

Do tej pory byki zaobserwowano w rzece Wda, gdy swobodnie w niej pływały. Zostały wtedy nagrane przez Macieja Jodko z Nadleśnictwa Lubichowo. Przepływały obok jego domu i kierowały się do Młynek (niewielka osada w Polsce znajdująca się w województwie pomorskim). "Jeśli zauważycie państwo byki, prosimy o przesłanie zgłoszenia do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim" - przekazały władze gminy Lubichowo. W razie zlokalizowania byków należy kontaktować się z odpowiednimi służbami - tamtejszą strażą pożarną, która prowadzi poszukiwania oraz urzędem gminy Lubichowo.

MielnoNa plaży w Mielnie pojawił się mors. Zwykle morsy wybierają wybrzeże Arktyki

Więcej o: