Egzamin ósmoklasisty 2022. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki

W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty. - To zaważy na tym gdzie się dostaniemy do liceum - mówią uczniowie. Do tego sprawdzianu wiedzy przystąpiło w tym roku ponad pół miliona uczniów szkół podstawowych.

W piątek 1 lipca, punktualnie o godzinie 10:00, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoje wyniki za pośrednictwem internetu.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Egzamin ósmoklasisty 2022 r. Uczniowie poznają w piątek wyniki

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. W tym roku egzamin ósmoklasisty odbył się pod koniec maja i trwał trzy dni. Uczniowie napisali sprawdziany z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Jak mówią uczennice ze szkoły podstawowej nr 375 w Warszawie - od wyników dużo zależy: - To zaważy na tym, gdzie się dostaniemy do liceum. Trochę się stresujemy, ale myślimy, że się dostaniemy do szkoły pierwszego wyboru - mówiły ósmoklasistki.

Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło w tym roku ponad pół miliona uczniów VIII klas szkół podstawowych, a także ponad 7 tysięcy uczniów będących obywatelami Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

300 złotych wsparcia na nowy rok szkolny 2022/2023. Wnioski o 'Dobry start' można składać już od 1 lipca300 plus na "Dobry start". Niebawem rusza nabór wniosków

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych [HARMONOGRAM]

Gdy uczeń podejmie już decyzję, do której szkoły chce uczęszczać, w następnej kolejności, po otrzymaniu wyników z egzaminu, powinien wprowadzić wyniki z egzaminu do systemu rekrutacji elektronicznej, a następnie dostarczyć do placówki świadectwo i zaświadczenia o egzaminach. Terminy mogą się nieznacznie różnić, najczęściej szkoły działają wg następującego harmonogramu:

  • od 24 czerwca do 12 lipca 2022 - możliwość dokonania zmian we wnioskach o przyjęcie (zamiana szkół, możliwość złożenia zupełnie nowego wniosku);
  • od 24 czerwca do 12 lipca 2022 - uzupełnienie wniosków rekrutacyjnych (oceny ze świadectwa, wyniki egzaminu, dostarczenie zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty;
  • 19 lipca 2022 godz. 10.00 - opublikowanie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół;
  • od 19 lipca do 25 lipca 2022 - potwierdzenie woli uczęszczania do szkoły,
  • 26 lipca 2022 godz. 10.00 - ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół.

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Do kiedy dostarczyć świadectwo?

Więcej o: