Sadki. Włamała się do auta i narobiła szkód na ponad pół tysiąca. By ukraść 1,30 zł

29-latka z Sadek włamała się do samochodu osobowego, żeby ukraść leżące na desce rozdzielczej monety. Była pod wpływem alkoholu. Jej łup to zaledwie 1,30. Odpowie za kradzież z włamaniem.

Żeby zdobyć 1,30 zł leżące w samochodzie, 29-letnia kobieta wybiła szybę samochodową wartości 600 zł. Szybko wpadła w ręce policji z Sadek. Noc spędziła w areszcie, żeby rano usłyszeć zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi jej od jednego roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo Zielona Góra. Złodzieje katalizatora złapani w środku nocy na gorącym uczynku

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Myślenice. Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę. Nagrano pobożnego złodzieja

Sadki. Włamała się do samochodu. Ukradła 1,30 zł

Zgłoszenie o kradzieży policjanci z gminy Sadki otrzymali we wtorek 28 czerwca w południe. Udało im się namierzyć podejrzaną. Mieszkanka gminy Łobżenica w kujawsko-pomorskim, najpierw w obecności policjantów zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę. Następnie została zatrzymana. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miała 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zabrali ją na komendę, gdzie spędziła noc w policyjnym areszcie. 

"29-latka nierozsądnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów i stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zostanie ocenione zachowanie podejrzanej, zdecyduje sąd" - informują śledczy z komendy powiatowej policji w Nakle nad Notecią. 

Zarzuty, jakie postawiono kobiecie, to kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia o wartości 600 zł. 

Za samą kradzież z włamaniem w Polsce grozi wysoka kara - od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może jednak uznać, że przestępstwo dotyczyło sprawy mniejszej wagi - wówczas przewidziana w przepisach kara wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu auto uderzyło w kierowcę hulajnogi Wrocław. Napad na dyrektorkę kancelarii Sejmiku Dolnośląskiego

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: