Bydgoszcz. Wąż wystraszył klientów osiedlowej Żabki. Interweniowała straż miejska

Wąż, który zakradł się do osiedlowego sklepu w Bydgoszczy, wywołał panikę wśród osób robiących zakupy. Równie zaniepokojony był personel. Po pomoc zadzwoniono do Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wąż pojawił się z osiedlowej Żabce w Bydgoszczy w nocy z poniedziałku na wtorek. Spanikowani pracownicy sklepu skontaktowali się z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejscu pojawili się strażnicy miejscy. Okazało się, że budzący grozę gad nie stanowił zagrożenia. 

Zobacz wideo Polak na Słowacji jechał drogą ekspresową pod prąd. Postanowił zawrócić w niebezpiecznym miejscu

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Bydgoszcz. Wąż w "Żabce" okazał się niegroźny

Po zjawieniu się na miejscu strażników miejskich okazało się, że wąż, choć wyglądał niebezpiecznie, nie stanowił zagrożenia dla osób znajdujących się w sklepie.

Strajk kierowców komunikacji miejskiej w BydgoszczyBydgoszcz. Strajk w MZK trwa. Po odszkodowania ratusz odsyła do spółki

"Gad, którym okazał się wąż zbożowy, został odebrany przez patrol od obsługi sklepu i przewieziony do Schroniska dla zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej 298" - poinformowała bydgoska straż miejska. 

Wąż w Warszawie. Też nie był groźny

Przedstawiciel tego samego gatunku węży niedawno grasował też w Warszawie. Tam znalazła go kobieta z Bielan, we własnej kuchni. Gad, liczący około 100 cm bardzo ją nastraszył. Na pomoc wezwała strażników miejskich. 

"Szybki skok ciśnienia nie pozbawił właścicielki mieszkania racjonalnego myślenia. Nie wiedząc, z jakim gatunkiem węża ma do czynienia, zabezpieczyła intruza miską i zadzwoniła na numer straży miejskiej 986. Po kwadransie pojawił się Ekopatrol. Strażniczka powoli uniosła miskę. Jej oczom ukazał się metrowy - niegroźny, na szczęście- wąż zbożowy" - relacjonowali strażnicy. 

Zwierze trafiło co Centrum CITES przy warszawskim ZOO.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: