Kielce. 2-letnie dziecko zatrzaśnięte w rozgrzanym samochodzie. Uwolniła je matka

W Kielcach (woj. świętokrzyskie) w rozgrzanym samochodzie przez przypadek utknęło dziecko. 2-latka uratowała jego matka, która wybiła tylną szybę. Policjanci apelują o zachowanie środków ostrożności.

Do zdarzenia doszło w środę 29 czerwca około godziny 10 w rejonie przedszkola przy ulicy 1 Maja w Kielcach (woj. świętokrzyskie). W zamkniętym i rozgrzanym samochodzie utknęło dziecko - zatrzasnęły się drzwi. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami? Wybierz serwis

Kielce. Matka uwolniła dziecko z rozgrzanego samochodu

Kobieta wsadziła do samochodu 2-latka i poszła w stronę siedzenia kierowcy, aby ruszyć dalej w drogę. - Niestety, okazało się, że drzwi się zatrzasnęły, kluczyki są w środku, nie ma jak dostać się do dziecka - mówił portalowi echodnia.eu podkomisarz Karol Macek, rzecznik prasowy kieleckiej policji. Wokół 29-latki i jej samochodu zebrał się tłum ludzi. Każda z osób chciała pomóc, jednak bezskutecznie. Wielu mężczyzn próbowało zbić tylną szybę. Udało się to dopiero matce. Dziecku nic się nie stało. 

Dziecko w samochodzie (Zdjęcie ilustracyjne)Śmierć dzieci w samochodach. Syndrom zapomnianego dziecka. Co to?

Upał - dzieci i zwierzęta w samochodach

W związku z upałami policja przypomina o tym, że przebywanie w rozgrzanym samochodzie jest niebezpieczne dla zdrowia każdego - także osób dorosłych. "Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt" - czytamy w komunikacie. Jak dodają funkcjonariusze, wnętrze pojazdu nagrzewa się w szybkim tempie, a niekiedy temperatura wewnątrz auta może przekroczyć nawet 75 stopni. Dlatego też nie wolno zostawiać dzieci czy zwierząt w aucie nawet na krótko. 

Jak powinny reagować osoby, które widzą dziecko lub zwierzę pozostawione w pojeździe?

  1. Upewnij się, czy w pobliżu nie ma kierowcy. 
  2. Sprawdź, czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, natychmiast powiadom odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 
  3. Pozostań na miejscu i monitoruj sytuację.
  4. Pamiętaj, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia

- przekazała rzeczniczka policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko.

Konin. Kobieta wiozła dziecko w bagażniku. Przekroczyła prędkość, nie miała uprawnieńKonin. 36-latka wiozła dziecko w bagażniku. To nie jedyne przewinienie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: