Stalowa Wola. Aresztowany uciekł z sądu. "Przeskoczył przez barierki i wybiegł". Trwa obława

Policjanci poszukują mężczyzny, który wykorzystał chwilę nieuwagi, i uciekł z sali rozpraw Sądu Rejonowego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Zbieg jest oskarżony o popełnienie przestępstw narkotykowych - poinformowali mundurowi.

Do zdarzenia doszło w środę 29 czerwca około godziny 12.30. Aresztowany mężczyzna zbiegł podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Policja prowadzi obławę na 31-letniego uciekiniera.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjanci ścigali motocyklistę po ulicach Wrocławia

Stalowa Wola. Uciekinier wykorzystał chwilę nieuwagi

Podczas rozprawy mężczyźnie zdjęto kajdanki. Gdy podszedł do mównicy, nagle odwrócił się i przeskoczył przez barierki.

- Na polecenie sądu policjanci zdjęli temu mężczyźnie kajdanki. Ten, najprawdopodobniej wykorzystując chwilę nieuwagi, przeskoczył przez barierki i wybiegł z budynku sądu - przekazał TVN24 młodszy aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Świadkowie zdarzenia relacjonują, że mężczyzna schody pokonywał "na raz", a drzwi w sądzie otworzyły się automatycznie. Nie miał problemu z opuszczeniem budynku - podaje lokalny portal stalowka.net.

Zbieg jest oskarżony o popełnienie przestępstw narkotykowych

Według nieoficjalnych ustaleń lokalnych mediów zbieg to ok. 30-letni mężczyzna pochodzący z Zaklikowa (woj. podkarpackie). Jego nazwisko nie jest już obce organom ścigania. Przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli ponownie stanął za popełnienie przestępstw narkotykowych. - Przed rozprawą przebywał w areszcie - powiedział Paleń.

Obecnie trwają poszukiwania uciekiniera. W działania zaangażowane są niemal wszystkie dostępne patrole umundurowane oraz kryminalni - podaje portal Nowiny24. Funkcjonariusze uspokajają, że poszukiwany mężczyzna nie jest uzbrojony. Na razie nie chcą publikować jego wizerunku.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: