Szczecinek. O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Zderzył się z pociągiem, sam wyszedł z auta

W poniedziałek w Szczecinku doszło do wypadku, który mógł kosztować życie kierowcę osobówki. Mężczyzna zderzył się z pociągiem towarowym. Udało mu się jednak ujść z życiem, a z auta wyszedł o własnych siłach.

Do wypadku doszło na ulicy Łukasiewicza w Szczecinku w poniedziałek około godz. 17.00. Kierowca zignorował znak STOP i przejechał przez niestrzeżony przejazd kolejowy. Maszynista zareagował błyskawicznie, jednak nie udało się zapobiec kolizji. Auto uderzyło w jeden z wagonów pociągu. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Zobacz wideo Spowodował wypadek na rondzie i uciekł z miejsca zdarzenia

Szczecinek. Mężczyzna zderzył się z pociągiem. Przeżył

Kierowca samochodu osobowego to 48-letni mężczyzna. Z uszkodzonego przejazdu wyszedł o własnych siłach.

"Skutki tego zdarzenia mogły być o wiele poważniejsze, gdyby to pociąg uderzył w bok forda. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno maszynista jak i kierowca byli trzeźwi. Na kierującego fordem policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie" - podaje szczecińska policja.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wypadek na przejeździe kolejowym. Policja apeluje do kierowców

Policjanci przyznają, że tym razem kierowca forda miał wiele szczęścia. Zwykle zderzenie z pociągiem kończy się znacznie niebezpieczniej, a nawet tragicznie. Dlatego funkcjonariusze apelują o ostrożność.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Sześciolatek zgubił się w lesie, trzylatka poszła na zakupy. Apel policji

"Przejazdy kolejowe, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego. W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie" - czytamy w apelu.

"Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego przejazdu kolejowego, powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu" - wyjaśniają policjanci.

Z pędzącej ciężarówki odpadło koło. Uderzyło w osobówkę (fot. iszczecinek.pl)Z pędzącej ciężarówki odpadło koło. Uderzyło w osobówkę [WIDEO]

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: