Jest zgoda Przemysława Czarnka. Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka otwiera nowy kierunek

Uczelnia założona przez Tadeusza Rydzyka będzie teraz kształcić przyszłych prawników. Zgodę na uruchomienie nowego kierunku wydał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Założona przez Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie kształcić przyszłych prawników. Zgodę na uruchomienie nowego kierunku wydał Przemysław Czarnek. O uruchomieniu nowego kierunku poinformował rektor uczelni, dr Zdzisław Klafka.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń komentuje słowa ojca Rydzyka

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Ojciec Rydzyk otwiera nowy kierunek. Będzie kształcić prawników

- Jako uczelnia mamy już doświadczenie w szkoleniu sędziów, prokuratorów od strony edukacji medialnej, a w tej chwili będziemy mogli już szkolić w kierunku prawa. Mamy wyśmienitą kadrę. Polska Komisja Akredytacyjna zaakceptowała to bardzo jednoznacznie. Cieszymy się, iż zostaliśmy zaopiniowani, a pan minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, podpisał się pod zgodą na otwarcie kierunku prawo w AKSiM - mówił dr Zdzisław Klafka.

Decyzja została skonsultowana z Polską Komisją Akredytacyjną. Minister edukacji pogratulował szkole Rydzyka nowego kierunku.

"Gratuluję tego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Z wielką przyjemnością podpisuję zgodę na  kierunek prawo w tej wspaniałej szkole z wielkimi tradycjami, która będzie kształciła prawników" - stwierdził.

Do tej pory na AKSiM można było się kształcić m.in. z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, informatyki, informatyki medialnej oraz pielęgniarstwa. Wśród absolwentów szkoły znajdują się m.in. Bartłomiej Misiewicz, czy Klaudiusz Pobudzin - były dyrektor biura prasowego spółki skarbu państwa - Grupa Energa.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: