Pogoda na dziś - wtorek 28 czerwca. Upał do 35 stopni Celsjusza. Będą też burze

Pogoda na piątek zapowiada się bardzo ciepło. Na niebie będzie dużo słońca, ale w niektórych regionach pojawią się też chmury. W pasie od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę możemy spodziewać się burz.

We wtorek pogoda w Polsce zapowiada się słonecznie, choć na niebie pojawi się też więcej chmur, a nawet popada i zagrzmi. Będzie bardzo ciepło - w niektórych regionach maksymalna temperatura powietrza przekroczy 30 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś wtorek 28 czerwca. Temperatura powietrza nawet do 35 stopni Celsjusza

We wtorek maksymalna temperatura powietrza w Polsce będzie bardzo zróżnicowana. W "najchłodniejszym" regionie, czyli Zielonej Górze, na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. 24 stopnie będzie w Gorzowie Wielkopolskim, a 25 w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie, 26 we Wrocławiu, natomiast 27 w Bydgoszczy i Poznaniu.

Upału możemy spodziewać się w Opolu, gdzie temperatura wyniesie 30 stopni Celsjusza. 31 stopni na termometrach w Toruniu, 32 w Rzeszowie, 33 w Katowicach, Kielcach i Lublinie, a 34 w Białymstoku. Najcieplej będzie w Krakowie Łodzi i Warszawie. Tam słupki termometrów podskoczą do 35 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - wtorek 28 czerwca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - wtorek 28 czerwca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lato (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Do kiedy będzie upał? Fala nie ustąpi do końca tygodnia

Pogoda na dziś - wtorek 28 czerwca. Silne burze w wielu regionach 

We wtorek burze mogą rozwinąć się w pasie od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę,  także Górny Śląsk - informują synoptycy IMGW. Głównym zagrożeniem mają być intensywne opady deszczu. "Natężenie opadów może sięgać nawet 10-15 mm/10 minut" - czytamy. Burze będą przechodzić powoli, dlatego łączna suma opadów w czasie burzy może wynieść nawet 30-35 mm. Wiatr powieje w porywach do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie grad. 

Wentylatory (zdjęcie ilustracyjne)Fala upałów w Polsce trwa. Jak ochłodzić mieszkanie? Domowe sposoby

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: