Przełęcz Kowarska na Dolnym Śląsku. Autokar uderzył w drzewo, 14 osób rannych

Między Kowarami a Kamienną Górą (woj. dolnośląskie) doszło do wypadku autokaru. Pojazd, którym podróżowało 26 osób, rozbił się na drzewie.

Do wypadku doszło na Przełęczy Kowarskiej. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", autokar wypadł z drogi i rozbił się na drzewie.

Wypadek na Przełęczy Kowarskiej. Autokar uderzył w drzewo

- Autokar wycieczkowy jechał z Rzeszowa do Karpacza. Podróżowało nim w sumie 26 osób. Pojazd zjechał z drogi, uderzył w drzewo, a w jego tył wjechało jeszcze inne auto - przekazała gazecie sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Zobacz wideo Spowodował wypadek na rondzie i uciekł z miejsca zdarzenia

Łącznie rannych zostało 14 osób. Jak przekazała policjantka, dwie najciężej ranne zostały przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 53-letni kierowca był trzeźwy.

Portal juzwiesz24.pl informował ok. godziny 18, że droga na Przełęczy Kowarskiej jest zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Miszkowice i Jarkowice. 

Prezydent Chin Xi Jinping był gospodarzem szczytu krajów BRICS "Die Welt": Antyzachodni sojusz rośnie w siłę. Wiatr na świecie zmienił kierunek

Więcej o: