Marianowo. 22-latek śmiertelnie raniony nożem na plaży. "Kłótnia o dziewczynę prawdopodobnym motywem"

W Marianowie w województwie zachodniopomorskim zamordowano 22-latka. Mężczyzna został ugodzony nożem, gdy znajdował się na plaży. W sprawie zatrzymano już jedną osobę. Podejrzany był zaledwie rok starszy od ofiary.

Jak podaje portal 24kurier.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę 26 czerwca o godzinie szóstej nad ranem na plaży nad jeziorem Marianowskim w województwie zachodniopomorskim. Młody mężczyzna został ugodzony nożem. Obrażenia poszkodowanego były na tyle rozległe, że zmarł na miejscu. 

Zobacz wideo "Łukaszenka zaczął wojnę". Białoruscy manifestanci opowiadają o starciach z policją

Zachodniopomorskie. 22-latek ugodzony nożem na plaży. Jego życia nie udało się uratować 

Policja zatrzymała już w tej sprawie jedną osobę. Jest to mężczyzna w wieku 23 lat. W chwili zdarzenia prawdopodobny sprawca miał być pijany. 

Jak podaje gs24.pl, przed atakiem między mężczyznami miało dojść do kłótni. Nagle 23-letni mieszkaniec Łobza wyciągnął nóż i zadał 22-latkowi dwa ciosy nożem. Następnie sprawca uciekł w pole, gdzie został odnaleziony przez policjantów. "Prawdopodobnym powodem morderstwa była kłótnia o dziewczynę" - czytamy na portalu "Głosu Szczecińskiego". 

- Mamy zdarzenie o charakterze kryminalnym. (...) Na miejscu policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora - przekazała mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w rozmowie z dziennikarzem 24kurier.pl. Na miejscu trwają oględziny, a policja zabezpieczyła teren tak, by nikt nie mógł wejść na plażę wokół jeziora. 

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Ratownicy WOPR - zdjęcie ilustracyjneZachodniopomorskie. Znaleziono ciało 17-latka. Utonął w jeziorze

*****

Policja o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.

Mężczyzna zatrzymany przez PolicjęUkradł dziewczynce plecak z insuliną. Mężczyznę zatrzymano

Więcej o: