Szczebrzeszyn. W zbiorniku szamba znaleziono ciała dwóch mężczyzn. "Poziom tlenu wynosił 20 proc."

W Szczebrzeszynie (woj. lubelskie) w nieczynnym zbiorniku szamba na terenie jednej z posesji odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. 64-latek oraz jego 39-letni znajomy spożywali dzień wcześniej alkohol. Poszukiwania rozpoczęto po zgłoszeniu zaginięcia jednego z nich.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odnaleźli w sobotę 25 czerwca ciało poszukiwanego 64-latka oraz jego 39-letniego znajomego. Zwłoki leżały w zbiorniku nieczynnego szamba, które znajdowało się na posesji starszego z mężczyzn w Szczebrzeszynie (woj. lubelskie). Okoliczności zdarzenia bada obecnie Lubelska Policja.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szczebrzeszyn. Zwłoki dwóch mężczyzn znalezione w zbiorniku szamba

Poszukiwania jednego z mężczyzn rozpoczęły się już w piątek 24 czerwca, gdy rodzina 64-latka zgłosiła jego zaginięcie. Mężczyzna nie wracał do domu, co zaniepokoiło jego bliskich .

- Ostatni raz widzieli go w piątek. W godzinach przedpołudniowych wspólnie z kolegą spożywał alkohol, po czym obaj wyszli z domu. Po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci znaleźli ciało 64-latka w nieczynnym zbiorniku na nieczystości, znajdującym się na terenie posesji, gdzie mieszkał. W tym zbiorniku odnalezione zostało również ciało jego 39-letniego znajomego - przekazał mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Szczebrzeszyn. Trwa ustalanie przyczyn śmierci dwóch mężczyzn znalezionych w zbiorniku szamba

Zbiornik był ostatnio wykorzystywany jako kompostownik. Z przeprowadzonych przez strażaków pomiarów wynikało, że poziom tlenu w momencie wydobycia zwłok wynosił ok. 20 proc. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zamościu zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok obu mężczyzn, aby ustalić, co było przyczyną ich śmierci.

Zobacz wideo Co zrobić, gdy ukąsi cię żmija zygzakowata?
Więcej o: