Częstochowa. Zamordowano 49-letniego mężczyznę. Policja zatrzymała trzy osoby

W Częstochowie zamordowano 49-latka. Mężczyzna został uderzony ciężkim przedmiotem w głowę. Niestety poszkodowany zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Policji udało się zatrzymać trzy osoby związane ze sprawą.

Do zdarzenia doszło w piątek 24 czerwca około godziny 18 w Częstochowie (woj. śląskie) na placu Orląt Lwowskich. 49-latek siedział na ławce, kiedy nagle podeszła do niego grupka osób.

Zobacz wideo Policja aresztowała 34-latka podejrzanego o zabójstwo. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

W Częstochowie zaatakowano 49-latka. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń 

Śląscy policjanci poinformowali, że 49-latek kilkukrotnie został uderzony ciężkim przedmiotem w okolice głowy oraz szyi. Po pobiciu mężczyzny, sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Jak podaje "Dziennik Zachodni", ratownikom, którzy dotarli na plac, udało się przywrócić poszkodowanemu funkcje życiowe. Mężczyzna następnie został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjneOstrów Mazowiecka. Zabójstwo 35-latka w salonie gier. Cztery osoby w areszcie

Częstochowska policja zatrzymała trzy osoby w sprawie zabójstwa 49-latka

Policjantom udało się zatrzymać trzy osoby w sprawie zabójstwa. "W wyniku intensywnych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Częstochowie zatrzymali do sprawy trzy osoby. 35-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 35 lat" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez śląską policję.

Obecnie funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności, które mają na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. Sprawcom grozi nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Z ustaleń "Dziennika Zachodniego" wynika, że nieoficjalnym motywem zabójstwa była zazdrość o byłą partnerkę jednego z mężczyzn.  

Policja - zdjęcie ilustracyjneŚmierć dziecka w aucie. Świadkowie: Ojciec uderzał głową w krawężnik

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: