Tatry. Szlak na Kozi Wierch zamknięty do odwołania. Utrudnienia w drodze do Morskiego Oka

Na początku wakacji turyści w Tatrach mają pod górkę. Przejście z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch zostanie w poniedziałek zamknięte. Trasa turystyczna będzie remontowana. Nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia. Zamknięty jest też mostek przy Morskim Oku, a także Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościelskiej.

Od poniedziałku trasa z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch zostanie zamknięta. Turyści będą musieli liczyć się z utrudnieniami w Tatrach. O zamknięciu trasy poinformował Tatrzański Park Narodowy na Twitterze.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego Wybierz serwis

Tatry. Trasa na Kozi Wierch zamknięta do odwołania

Utrudnienia wystąpią na popularnym czarnym szlaku, prowadzącym na Kozi Wierch. Trasa będzie zamknięta w obu kierunkach.

Kozi Wierch to najwyższa góra, która znajduje się w całości na terenie Polski. Wznosi się pomiędzy Doliną Gąsienicową a Doliną Pięciu Stawów.

"O zakończeniu remontu będziemy informować. Przepraszamy za utrudnienia" - napisali na Twitterze pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatry. Mostek przy Morskim Oku zamknięty

To nie koniec trudności. Turyści nie będą mogli też korzystać z popularnego mostka przy Morskim Oku. Przejście przez mostek na wypływie Rybiego Potoku zamknięto w piątek. Dodatkowo czerwony szlak do Czarnego Stawu pod Rysami będzie możliwe tylko od strony Mnicha i Dwoistej Siklawy.

Remont trwa także na niebieskim szlaku w pobliżu Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach. Trasa z Zazadniej - w obu kierunkach - pozostaje zamknięta w tygodniu, jednak turyści mają szansę przejść nią w weekendy.

Dodatkowo Tatrzański Park Narodowy zamknął na wakacje Jaskinię Mroźną w Dolinie Kościelskiej. Szlak, który przez nią przechodzi, jest modernizowany. Prace potrwają do 2023 roku.

Przy okazji pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że do 30 listopada na jego terenie można wędrować tylko od świtu do zmierzchu. Chodzi o ochronę przyrody.

 ***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: