Białystok. Grupa handlowała narkotykami i certyfikatami COVID-19. 12 osób zatrzymanych, w tym lekarz

12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych zatrzymali na Podlasiu funkcjonariusze CBŚP. Gangi zajmowały się m.in. handlem narkotykami i fałszywymi zaświadczeniami o szczepieniu COVID-19. Grozi za to do 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa działała głównie w Warszawie - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji w opublikowanym w piątek (24 czerwca) komunikacie. Funkcjonariusze w czasie przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczyli ok. 3 kg różnego rodzaju narkotyków, 50 tys. zł złotych oraz kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Znaleźli także dokumentację medyczną i nośniki pamięci, które mogą mieć związek z fałszowaniem zaświadczeń o zaszczepieniu przeciw COVID-19.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz. Zatrzymano trzech Polaków

Białystok. 12 osób zatrzymanych. Wśród nich lekarz

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze CBŚP i Prokuratury Krajowej przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali 12 osób. Wśród nich był lekarz.

"Z ustaleń śledczych wynika, że grupa tylko w przeciągu ostatniego roku mogła wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych, a także zrealizować kilkaset fikcyjnych szczepień przeciwko COVID-19" - czytamy w komunikacie.

Podejrzani przebywają w tymczasowym areszcie, gdzie spędzą od dwóch do trzech miesięcy. "Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu" - podaje Prokuratura Krajowa.

Mężczyzna w masce - Chiny Dwa nowe podwarianty koronawirusa "budzą niepokój". "Staną się dominujące"

Białystok. Prokuratura stawia zatrzymanym poważne zarzuty 

Białostocki przedstawiciel Prokuratury Krajowej, zajmujący się przestępczością zorganizowaną, przedstawił zatrzymanym zarzuty. Jak podaje rządowa strona są to m.in.: udział w zorganizowanych grupach przestępczych kwalifikowane z art. 258 § 1 kk, uczestnictwo w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia z Francji do Polski środków odurzających kwalifikowane z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Członkom grupy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 27-latka. Nieoficjalnie: Jest bratem mężczyzny poszukiwanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie 27-latek zatrzymany. "Brat poszukiwanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: