Leszczynki. Ziemia osunęła się na 30-letniego mężczyznę w 4-metrowym wykopie. Nie przeżył

Do tragicznego wypadku doszło na prywatnej posesji w Leszczynkach (woj. pomorskie). Jak wynika z doniesień mediów, młody mężczyzna pracujący w wykopie o głębokości czterech metrów, został przysypany ziemią. Jego życia nie udało się uratować.

W Leszczynkach w gminie Sierakowice (pow. kartuski, województwo pomorskie) w czwartek ok. godziny 17 doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna, który pracował na prywatnej posesji w wykopie, został przysypany ziemią. 

Zobacz wideo Utrzymanie się na jednym pasie to nie lada wyzwanie. Policyjny pościg za kierowcą z 1,5 promila

Leszczynki. Mężczyzna przysypany ziemią nie żyje 

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac budowlanych w Leszczynkach. Na miejscu są policjanci, trwa akcja ratunkowa, będziemy wyjaśniać szczegółowo przyczyny zdarzenia - informowała w czwartek rzeczniczka KPP Kartuzy w rozmowie z "Expressem Kaszubskim". Jak podaje lokalny portal kartuzy.info, mężczyzna miał ok. 30 lat. 

Do akcji ratunkowej zadysponowano strażaków z OSP z Sierakowic, Kamienicy Szlacheckiej, a także JRG Kartuzy, zespół ratownictwa medycznego, policję oraz Specjalną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Gdańska. Na miejscu pomagali też okoliczni mieszkańcy. 

Policja - zdjęcie ilustracyjne Szabda. Ciało 2-letniego dziecka od dawna leżało na łóżku. Zatrzymano ojca

Wykop, w którym znajdował się mężczyzna, miał cztery metry głębokości. Akcja ratunkowa mająca na celu zlokalizowanie dokładnego miejsca, w którym przebywał oraz odkopanie ziemi, trwała kilka godzin. Ciało udało się wydobyć dopiero ok. godz. 23. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

- To pierwsze od bardzo długiego czasu takie zdarzenie. Prawdopodobnie nie było dobrze zabezpieczone miejsce wykopu. Okoliczności i przyczyny będzie ustalała policja - powiedział w rozmowie z tvn24.pl st. kpt. Marek Szwaba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Policja Tragiczny wypadek w okolicy Szczytna. Nie żyją trzy osoby

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: