Szabda. Wynajęła dom, znalazła w nim zwłoki dwuletniego dziecka. Policja szuka jego rodziców

Właścicielka domu, która wynajęła swoją nieruchomość pewnemu małżeństwu, dokonała makabrycznego odkrycia. Kobieta znalazła w nim zwłoki około dwuletniego dziecka. Wiadomo, że najemcy mieli jeszcze inne dzieci.

Jak podaje RMF FM, do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Szabda w województwie kujawsko-pomorskim. Właścicielka pojechała do domu, który wynajmowała małżeństwu. Na miejscu nie znalazła nikogo, poza zwłokami około dwuletniego dziecka

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Właścicielka mieszkania dokonała tragicznego odkrycia. Znalazła zwłoki małego dziecka

Według ustaleń dziennikarzy, ciało dziecka "było w stanie zaawansowanego rozkładu". Policja próbuje ustalić miejsce przebywania małżeństwa, które wcześniej wynajmowało ten dom. Wiadomo już, że mają oni jeszcze pięcioro dzieci. 

Sprawą zajmuje się już prokuratura, która będzie próbowała ustalić przebieg i okoliczności śmierci dziecka. Na razie służby nie podają dodatkowych informacji w tej sprawie.

Artykuł będzie aktualizowany, jeśli pojawią się nowe komunikaty na temat tego zdarzenia. 

Dziecko w samochodzie (zdjęcie ilustracyjne)Spędził kilka godzin w zamkniętym aucie. Półtoraroczny chłopiec zmarł

******

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. 

Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na "Niebieską Linię", dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu - to jednak nie powinno zniechęcać do działania. 

"Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy - w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo" - apeluje "Niebieska Linia".

Opole. Zaginęła 17-letnia Małgorzata Fronczak. Dziewczyna może przebywać na ŚląskuOpole. Zaginęła 17-letnia Małgorzata Fronczak. Może przebywać na Śląsku

Więcej o: