Gorzów Wielkopolski. Znalazła 14 tys. złotych na stacji. Policja ustaliła właściciela gotówki

Do komisariatu w Gorzowie Wielkopolskim zgłosiła się kobieta, która na jednej ze stacji paliw znalazła 14 tys. złotych. Policjantom udało się już ustalić, kto jest właścicielem gotówki. Mężczyzna zapowiedział, że odwdzięczy się uczciwemu znalazcy.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zgubił kopertę na jednej ze stacji paliw pod koniec maja. Zwinięte w rulon banknoty leżały kilka minut na drodze, przejechało po nich kilka samochodów, a następnie znalazła je uczciwa 34-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobieta odniosła je do komisariatu w nadziei na ustalenie tożsamości właściciela.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Gorzów Wielkopolski. Na stacji benzynowej znaleziono 14 tys. złotych

Zwinięte w rulon pieniądze zostały znalezione na parkingu stacji paliw przy ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Mieszkanka Wrocławia po znalezieniu gotówki nie zauważyła w pobliżu osoby, która mogłaby zgubić kopertę. Poinformowała o sytuacji obsługę stacji i zostawiła swój numer telefonu. Przez kilka godzin nikt się nie zgłosił, więc zaniosła pieniądze na policję.

- Funkcjonariusze policji zabezpieczyli nagranie z monitoringu stacji. Okazało się, że zarejestrowano moment, w którym jednemu z mężczyzn, którzy przebywali na terenie parkingu, wypadła koperta z pieniędzmi. Kilka minut leżała na drodze - przejechała po niej wywrotka i busy. Zauważyła ją dopiero wrocławianka, która przyjechała do Gorzowa Wielkopolskiego w celach służbowych - przekazał podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzów Wielkopolski. Właściciel gotówki chce odwdzięczyć się za uczciwość kobiety

Policjantom z gorzowskiego komisariatu udało się odnaleźć właściciela pieniędzy. Mężczyzna zauważył brak gotówki dopiero po kilkunastu dniach od zdarzenia. 46-latek przyznał, że z racji tego, że na co dzień dokonuje wielu rozliczeń, nie zauważył od razu braku pieniędzy. Odebrał już od policjantów swoją cenną zgubę, a w trakcie wizyty na komisariacie zapowiedział, że planuje podziękować uczciwej 34-latce.

Więcej o: