Opole. 17-letnia Małgorzata Fronczak zaginęła. Dziewczyna może przebywać na Śląsku

Opolska policja prowadzi poszukiwania 17-letniej Małgorzaty Fronczak. Dziewczyna wyszła z domu 4 czerwca i od tamtej pory rodzina nie może nawiązać z nią kontaktu.

Komenda Miejska Policji w Opolu apeluje o pomoc w poszukiwaniu zaginionej na początku czerwca nastolatki. Z ustaleń policji wynika, że dziewczyna może przebywać na Śląsku.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Małgorzata Fronczak zaginęła. 17-latka pochodziła z Opola 

Małgorzata Fronczak zaginęła 4 czerwca bieżącego roku. Od tego czasu nie wróciła do swojego miejsca zamieszkania, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. "Do chwili obecnej nie jest znane jej miejsce pobytu. Małgorzata Fronczak może przebywać na terenie Śląska w miejscowości Żory lub Rybnik" - informuje opolska policja

Małgorzata Fronczak ma ok. 160 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma zielone oczy oraz ciemne blond włosy do ramion. W dniu ucieczki była ubrana w czarną bluzę, jeansy oraz czarno-białe buty.  

Dziecko zamknięte w samochodzie (zdjęcie ilustracyjne)Szczecin. 1,5-roczny Szymon zmarł w rozgrzanym aucie. Rusza śledztwo

Policja apeluje do wszystkich osób, które mają informacje o miejscu pobytu Małgorzaty Fronczak, o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Opolu tel. 47 861 25 45 lub najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

Dziecko w wózku - zdjęcie ilustracyjneSzczecin. Pijana matka podczas interwencji pogryzła funkcjonariuszy

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: