Szczecin. Pijana matka poszła z dzieckiem na lody. Podczas interwencji pogryzła funkcjonariuszy

2,5 promila alkoholu we krwi miała matka, która przyszła ze swoim małym dzieckiem do jednej z kawiarni w Szczecinie. Stan kobiety zaniepokoił przechodniów, którzy zaalarmowali strażników miejskich. Podczas interwencji 38-latka pogryzła funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w środę na ul. Moniuszki w SzczecinieMatka ze swoim dzieckiem przyszła do jednej z kawiarni. Według świadków kobieta miała się dziwnie zachowywać, czuć było od niej również woń alkoholu. Na miejsce wezwano policję. Kobieta chciała uciec, jednak umożliwili jej to funkcjonariusze straży miejskiej.

Szczecin. Pijany kobieta ugryzła funkcjonariuszy

"Mimo przybycia na miejsce zdarzenia policjantów dalej próbowała odjechać z wózkiem. I wtedy nastąpiła kulminacja agresji pijanej (jak się potem okazało) kobiety, która została zakończona użyciem kajdanek i chwytów obezwładniających. Strażnik udzielił interweniującej policjantce wsparcia, stosując siłę fizyczną, której celem było przytrzymanie kobiety w pozycji leżącej" - opisuje straż miejska.

"Już mając założone kajdanki, kobieta podnoszona z ziemi przez funkcjonariuszy ugryzła w udo policjantkę i strażnika" - czytamy w komunikacie.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie Gazeta.pl

Podczas interwencji dzieckiem zajmowała się strażniczka, partnerka z patrolu pogryzionego strażnika. Na miejsce przybyła krewna kobiety, która zabrała dziecko do domu. 

Po badaniu alkomatem okazało się, że zatrzymana ma 2,5 promila alkoholu we krwi. 38-latka trafiła do izby wytrzeźwień.

Zobacz wideo "Młodość nie zwalnia z myślenia". Spot edukacyjny pomorskiej policji
Więcej o: