Pogoda na dziś - piątek 24 czerwca. Wraca upał. Na termometrach do 33 stopni C

Pogoda na piątek 24 czerwca - zapowiada się bardzo ciepły i suchy dzień praktycznie w całej Polsce. Wrca upał - maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 27 do nawet 33 stopni Celsjusza.

Pogoda w piątek ma być bardzo ciepła i słoneczna (nieco więcej chmur na zachodzie). Popadać może na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie, w pozostałych regionach będzie sucho. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - piątek 24 czerwca. Powrót upału - nawet 33 stopnie Celsjusza 

W piątek w całej Polsce będzie bardzo ciepło. Wraca upał i temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza, która wystąpi w wielu regionach. Najniższą maksymalną temperaturę powietrza tego dnia odnotują mieszkańcy Rzeszowa, gdzie będzie 27 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej w Kielcach i Lublinie.

29 stopni Celsjusza w piątek będzie w Białymstoku, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Z kolei do 30 stopni temperatura dobije w Bydgoszczy, Krakowie, Opolu i Toruniu, 31 st. C w Poznaniu, a 32 st. C we Wrocławiu. Najcieplej będzie w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach, Szczecinie i Zielonej Górze. 

Pogoda na dziś - piątek 24 czerwca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - piątek 24 czerwca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Przed nami upalny weekend. IMGW ostrzega. Czy będą burze?

W związku z wysoką temperatur powietrza w całym kraju IMGW prawdopodobnie wyda ostrzeżenia meteorologiczne przed upałem. Kolejne dni również zapowiadają się bardzo ciepło. Upał zostanie więc z nami na cały weekend. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Leszno. 'Diabełek pyłowy' na parkingu przed galerią handlowąLeszno. "Diabełek pyłowy" uchwycony na parkingu. Wygląda jak tornado [WIDEO]

Pogoda na dziś - piątek 24 czerwca. Na południu popada 

Synoptycy IMGW wskazują, że w piątek przelotnie popadać może na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Z mapki pogodowej w serwisie windy.com wynika natomiast, że w ciągu dnia w całej Polsce powinno być sucho i niemalże bezchmurnie. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: