Gdańsk. Turystka przyleciała do Polski z trzema kg czereśni z Turcji. Dostała mandat

Turystka przyleciała do Polski z Turcji wraz z trzema kilogramami czereśni. Zdaniem gdańskich celników naruszyła w ten sposób unijne przepisy. Kobieta została ukarana mandatem.

Radio ZET ustaliło, że w sobotę 11 czerwca turystka, która przyleciała do Gdańska z Turcji, została ukarana 300-złotowym mandatem. Kobieta przetransportowała do kraju trzy kilogramy czereśni. Informację potwierdził stacji rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Turystka opłaciła już wspomniany mandat.

Zobacz wideo Z jakim poziomem inflacji możemy pożegnać rok 2022?

Gdańsk. Turystka przyleciała do Polski z trzema kilogramami czereśni. Dostała mandat

Jak czytamy, celnicy z Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo uznali, że kobieta naruszyła zakaz wprowadzania na obszar Unii Europejskiej produktów pochodzenia rolniczego wg. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z 26 października 2016 roku oraz rozporządzenia wykonawczego Komisji Europejskiej z 16 grudnia 2018 roku. Chodzi o zakaz wwożenia na teren Unii Europejskiej pewnych roślin co ma związek z ochroną przed szkodnikami i chwastami.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Barszcz Sosnowskiego (zdjęcie ilustracyjne) 2-latka poparzona barszczem Sosnowskiego. "Nigdy nie widziałem takich poparzeń"

Spoza Unii Europejskiej podróżni mogą wwozić tylko pięć owoców

Krajowa Administracja Skarbowa podaje, że od 14 grudnia 2019 roku podróżni mogą wwozić na teren UE tylko pięć rodzajów owoców: ananasy, kokosy, duriany, banany oraz daktyle. Wszystkie inne muszą natomiast posiadać świadectwo fitosanitarne. 

"Przypominamy również o obowiązującym zakazie przywozu przez podróżnych produktów mięsnych i mleczarskich. Osoby przyjeżdżające z państw trzecich, które posiadają takie produkty, powinny je umieścić w odpowiednich pojemnikach, znajdujących się na przejściach granicznych" - czytamy.

Mini park retencyjny przy ul. przy ul. skrzyżowaniu Radiowej w Gdańsku Zbiorniki retencyjne na 100-letni deszcz przestał się sprawdzać

Więcej o: