Góra Kalwaria. Tragiczny finał poszukiwań dwójki nastolatków. Służby znalazły ciała

We wtorek służby odnalazły ciała dwóch nastolatków, którzy byli poszukiwani od niedzieli. Z informacji przekazanych przez WOPR wynika, że zaginieni chłopcy byli w wieku 16-17 lat.

We wtorek 21 czerwca służby poinformowały o odnalezieniu ciał poszukiwanych nastolatków. Informację tę potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl ratownik WOPR Wojciech Kochański.

Zobacz wideo "Młodość nie zwalnia z myślenia". Spot edukacyjny pomorskiej policji

Góra Kalwaria. Dwóch nastolatków zaginęło pod wodą. Finał poszukiwań jest tragiczny

Zgłoszenie o zaginięciu nastolatków wpłynęło do straży pożarnej w niedzielę 19 czerwca o godzinie 15:30. Służby zostały poinformowane o tym, że pod wodą znajdują się dwie z trzech osób, które pływały w Wiśle na wysokości Góry Kalwarii w województwie mazowieckim. Do zdarzenia miało dojść w okolicy mostu, po którym przebiega droga krajowa nr 50.

Z doniesień mediów wynika, że zaginieni nastolatkowe byli obywatelami Ukrainy. Byli to chłopcy w wieku około 16-17 lat.

- Na miejscu pracowały cztery łodzie, zarówno PSP jak i OSP, grupa wodno-nurkowa, policja, WOPR. Niestety poszukiwania prowadzone do godzin wieczornych nie przyniosły efektu - przekazał w niedzielę oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Poszukiwania nastolatków były kontynuowane także w poniedziałek i we wtorek.  

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Więcej o: