Pogoda na dziś - środa 22 czerwca. Pogodnie i ciepło. Gdzieniegdzie przelotnie popada deszcz

Pogoda w środę 22 czerwca zapowiada się dość spokojnie i pogodnie. Temperatura powietrza będzie wahać się od 20 do 27 stopni Celsjusza, odpuszczą też burze. Jedynie gdzieniegdzie spadną przelotne opady deszczu.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata, czyli środę 22 czerwca, przywitamy słoneczną pogodą. Temperatura w ciągu dnia maksymalnie do 27 stopni Celsjusza. Możliwe burze z wiatrem umiarkowanym i porywistym. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - środa 22 czerwca. Temperatura powietrza od 20 do 27 stopni Celsjusza

W środę 22 czerwca maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce wyniesie od 20 do 27 stopni Celsjusza, co oznacza, że będzie nieco cieplej niż we wtorek. Najchłodniej będzie w Białymstoku, gdzie na termometrach zobaczymy 20 st. C.

23 stopnie w Kielcach i Lublinie, natomiast 24 st. C w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu i Warszawie. Z kolei 25 stopni Celsjusza mogą spodziewać się mieszkańcy Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Krakowa, Olsztyna, Opola, Suwałk i Szczecina. Najcieplej we Wrocławiu i Zielonej Górze - 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - środa 22 czerwca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - środa 22 czerwca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Lipiec będzie najbardziej upalny od lat. Nie zabraknie burz

Pogoda na dziś - środa 22 czerwca. Na północy i zachodzie przelotnie popada 

W środę odpoczniemy od burz, które w ciągu ostatnich dni przetoczyły się przez Polskę. "Przeważająca część kraju znajdzie się w zasięgu obszaru nieco podwyższonego ciśnienia, który rozbuduje się nad centralną Europą. Jedynie krańce wschodnie pozostaną na skraju niżu znad zachodniej Rosji, a po południu na północy i zachodzie zaznaczy się górna zatoka niżowa" - piszą synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Na północy i zachodzie punktowo przelotnie popada deszcz, silniejsze konwencje jednak się nie rozwiną. 

Upały w Hiszpanii, czerwiec 2022Fala upałów w Europie. Rekordowe 43 st. C we Francji. We Włoszech susza

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: