Białoruscy żołnierze próbowali zrobić podkop pod barierą na granicy. Straż opublikowała zdjęcie

W okolicy Dubicz odnotowano próbę dokonania przez białoruskich funkcjonariuszy przekopu pod barierą graniczną - taką informację podała w mediach społecznościowych Straż Graniczna. W niedzielę przez granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przedostać się na teren Polski 21 osób.

"Na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 21 osób - m.in. obywatele Maroka, Senegalu i Indii" - podała na Twitterze Straż Graniczna.

Jak dodano, zdarzenia miały miejsce na odcinkach kontrolowanych przez Placówki Straży Granicznej Narewka i Czeremcha.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na odcinku patrolowanym przez funkcjonariuszy z Dubicz Cerkiewnych zauważono sześciu białoruskich żołnierzy, którzy próbowali zrobić podkop pod barierą.

Straż Graniczna podała także, że od 17 do 19 czerwca odnotowano łącznie 47 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W tym roku było to 5780 prób, w tym najwięcej w marcu - 1766.

Zobacz wideo Czy Polska powinna być największą siłą pancerną w Europie? Pytamy byłego ministra obrony narodowej

MSWiA: Zmiany zasad przebywania w strefie przy granicy z Białorusią

Od 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany w zasadach przebywania w strefie nadgranicznej przyległej do granicy państwowej z Republiką Białorusi - przekazało MSWiA w czerwcu. Tym samym przestanie obowiązywać rozporządzenie o czasowym zakazie przebywania w 183 obrębach ewidencyjnych na terenie województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego.

Jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej. Jest to związane z instalacją elektronicznych elementów budowanej zapory.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: