Collegium Humanum kuźnią PiS-owskich "talentów". MBA w 3 miesiące, wśród absolwentów brat Obajtka

"Newsweek" opisał kulisy działania Collegium Humanum. Z informacji tygodnika wynika, że to uczelnia, która pozwala osobom związanym z Prawem i Sprawiedliwością zdobyć dyplom wymagany do otrzymania państwowych posad. Absolwentami uczelni są m.in. brat Daniela Obajtka czy stryj Andrzeja Dudy.

Jak ujawnia "Newsweek", uczelnia umożliwia szybkie ukończenie studiów Master of Business Administration - ale tylko dla osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Takie osoby kończą studia po zaledwie dwóch lub trzech miesiącach. 

Zobacz wideo Gowin o "tłustych kotach". „Roiło się od prezesów spółek Skarbu Państwa. Obiecywali posłom pomoc"

Collegium Humanum. Dyplom dla polityków PiS w zaledwie 2-3 miesiące. Potem kariery w spółkach Skarbu Państwa

Collegium Humanum jest mało znaną niepubliczną polską uczelnią. Zaczęła działać w 2018 roku w Warszawie. Następnie rozwinęła swoje filie w Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, a także w Czechach, Słowacji i Uzbekistanie. Rektorem uczelni jest Paweł Czarnecki - teolog katolicki oskarżany kilka lat temu o plagiat pracy doktorskiej (po przeprowadzonym postępowaniu administracyjnym Rada Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zakończyła postępowanie w tej sprawie, a Czarneckiemu nadano tytuł doktora). Ma on duże wpływy wśród polityków PiS, a członkiem konwentu jest m.in. europoseł tego ugrupowania - Ryszard Czarnecki, który promuje uczelnię na świecie. 

Z informacji podanych "Newsweekowi" przez pracownicę sekretariatu szkoły wyższej wynika, że osoby blisko związane z PiS-em mogą liczyć na wyjątkowe warunki otrzymania dyplomu. - Materiał przerabia się samemu, potem trzeba napisać pracę zaliczeniową. Wymyśla się temat, pan rektor go akceptuje, potem jest test. Studia można skończyć naprawdę szybko. Nawet w dwa, trzy miesiące - przekazała kobieta pracująca na uczelni. 

Osoby związane z PiS-em najczęściej wybierają studia Master of Business Administration (MBA). Posiadanie dyplomu z tego kierunku jest jednym z wymogów, jakie powinien spełniać kandydat na członka rady nadzorczej w spółce z udziałem Skarbu Państwa. Na liście absolwentów znajduje się bardzo wielu polityków PiS, którzy są zatrudnione w państwowych spółkach.

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Upał / zdjęcie ilustracyjneUpały. Rekord z 2019 roku wyrównany. Słubice najgorętsze w Polsce

Collegium Humanum. Wśród absolwentów brat Obajtka i stryj Andrzeja Dudy

Z ustaleń "Newsweeka" wynika, że posiadaczami dyplomu Collegium Humanum są:

  • Bartłomiej Obajtek - dyrektor w Lasach Państwowych, brat Daniela Obajtka;
  • Antoni Duda - członek rady nadzorczej PKP Cargo, stryj prezydenta Dudy;
  • Marcin Drewa oraz Piotr Karczewski - doradcy społeczni prezydenta Andrzeja Dudy;
  • Marcin Dec - wydawca należącej do Orlenu grupy Polska Press; 
  • Zofia Maria Paryła - obecna w zarządzie LOTOS-u;
  • Robert Bernisz - członek zarządu spółki, która ma odbudować Pałac Saski.

Śmigłowiec TOPR podczas akcji ratowniczej (zdjęcie ilustracyjne)Pracowity weekend ratowników TOPR. Tylko w sobotę interweniowali 15 razy

Więcej o: