Tatry. Pracowity weekend ratowników TOPR. Tylko w sobotę interweniowali 15 razy

Podtatrzańskie miejscowości przeżywają oblężenie. Słońce i wysoka temperatura zachęcają turystów do górskich wycieczek, ale wypadków nie brakuje. Tylko w sobotę ratownicy TOPR pomogli 15 osobom. Część z nich przetransportowali do szpitala.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają za sobą, jak sami określili, pracowitą sobotę. Słoneczna pogoda zachęciła wielu turystów do wyjścia w góry, ale nie obyło się bez wypadków - w tym kilku poważnych. Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych TOPR, ratownicy przez cały dzień udzielili pomocy 15 turystom, z których większość uskarżała się na urazy nóg. Zdarzyły się także zasłabnięcia.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Przegrzanie organizmu może mieć bardzo poważne skutki. Jakie są objawy?

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Z Doliny Pięciu Stawów Polskich przy pomocy śmigłowca przetransportowano taterniczkę, która doznała urazu stawu skokowego na Południowym Filarze Koziego Wierchu oraz kobietę z zachorowaniem. Śmigłowiec również brał udział w transporcie turysty z wierzchołka Świnicy, który nie był w stanie bezpiecznie zejść w dół oraz turysty z zachorowaniem z rejonu Czarnego Stawu pod Rysami" - czytamy we wpisie. TOPR dodaje, że wymienieni poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Zakopanem.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Słoneczna i bardzo ciepła niedziela w Tatrach. TOPR apeluje do turystów

Niedziela jest kolejnym dniem ze słoneczną aurą i bardzo wysoką temperaturą. Ratownicy apelują do turystów, aby rozważnie planowali wycieczki. Zgodnie z prognozą na stronie TOPR w najcieplejszym momencie dnia temperatura w Zakopanem sięgnęła 29 stopni Celsjusza, w Dolinie Chochołowskiej 27, w Dolinie Kościeliskiej 28, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 22, na Kasprowym Wierchu 20, nad Morskim Okiem 24, a na Łomnicy 16.

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Duża różnica temperatury. Do 37 st. na południu. Możliwe gwałtowne burze

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: