Pogoda na dziś - poniedziałek 20 czerwca. Gwałtowne burze w całej Polsce. Ostrzeżenia IMGW

Pogoda w poniedziałek może przynieść sporo niebezpiecznych zjawisk. Na południu Polski czeka nas kolejny dzień z upałem, na północy temperatura znacznie spadnie. W całym kraju możliwe będą gwałtowne burze, wiatr powieje z prędkością nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Poniedziałek 20 czerwca będzie bardzo dynamicznym dniem pod względem pogody. Temperatura powietrza nad morzem i na zachodzie spadnie nawet do zaledwie 16 stopni Celsjusza, podczas gdy na południu nadal towarzyszyć nam będzie upał powyżej 30 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 czerwca. Temperatura powietrza w Polsce od 16 do 35 st. C

Najchłodniej będzie w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie, Suwałkach i Szczecinie - tam tylko 16 stopni Celsjusza, natomiast 17 stopni będzie w Gorzowie Wielkopolskim. 20 stopni w Bydgoszczy u Zielonej Górze, 22 w Toruniu, a 26 w Białymstoku.

W pozostałych regionach upalnie - 30 stopni Celsjusza w Opolu, 31 w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, a 32 w Kielcach. Najcieplej, bo aż 35 stopni możemy zobaczyć na termometrach w Krakowie, Lublinie i Rzeszowie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 czerwca. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 20 czerwca. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 czerwca. Burze niemal w całej Polsce 

W poniedziałek burze zaznaczą się niemal w całej Polsce. Nie zagrzmi jedynie na południowym wschodzie kraju. W pasie od Podlasia po Dolny Śląsk zjawiska atmosferyczne mogą być gwałtowne. Opady od 20 do 30 mm, na południu miejscami do 40 mm. Wiatr powieje z prędkością do 65 kilometrów na godzinę, w regionach południowych punktowo może rozpędzić się nawet do 100 km/h. Gdzieniegdzie spadnie też duży grad do 3-5 centymetrów - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

IMGW prognozuje ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami i burzami z gradem dla całej Polski. Na południu i wschodzie również alerty drugiego stopnia przed upałem. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w całym kraju. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: