Wałbrzych. Jechali hulajnogami pod wpływem alkoholu. Łącznie zapłacą 10 tys. zł kary

W ciągu dwóch dni policjanci na ulicach Wałbrzycha zatrzymali czterech mężczyzn w stanie nietrzeźwości kierujących elektrycznymi hulajnogami. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych, czyli łącznie 10 tys. zł.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł w sidła policji 15 czerwca po godzinie 11:00 na ulicy Armii Krajowej. 32-letni mieszkaniec Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) podczas jazdy hulajnogą miał w wydychanym powietrzu 1,09 promila alkoholu we krwi.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wałbrzych. 29-latek mógł wjechać w dzieic idące do szkołyWałbrzych. Kierowca wjechał w barierki, gdy chodnikiem szły dzieci

Wałbrzych. Jazda hulajnogą pod wpływem alkoholu

Tego samego dnia (15.06) wieczorem około godziny 20:30 dzielnicowi zauważyli jadącego ulicą Wrocławską w Wałbrzychu rowerem starszego mężczyznę. Okazało się, że 61-latek w organizmie miał 0,74 promila alkoholu.

"W czwartkową noc - około godziny 3:00 - policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch innych kierujących hulajnogami elektrycznymi. W przypadku 18-latka badanie wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie. Jego 27-letni kolega wydmuchał natomiast aż 1,98 promila" - czytamy w komunikacie policji.

To jednak nie jest koniec wyliczania. "Wczoraj [17.06 - red.] po północy funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy skontrolowali stan trzeźwości kolejnego młodego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną. 21-latek też znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,16 promila alkoholu w organizmie" - przekazali funkcjonariusze.

Wszyscy czterej zostali ukarani mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, czyli łącznie 10 tys. zł kary. Mężczyźni byli zmuszeni do kontynuowania podróży pieszo.

Elektryczna hulajnoga / zdjęcie ilustracyjneKraków. Nie żyje 65-latek, który wjechał hulajnogą na próg zwalniający

Pozbawienie wolności za jazdę pod wpływem alkoholu

Funkcjonariusze policji w komunikacie przypominają, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami.

Wypadek w OlsztynieOlsztyn. 36-latek potrącony na hulajnodze. Jest nagranie policji

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: