Wojnowice. Kierowca wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Lokomotywa pchała auto przez 200 metrów

PKP opublikowały ku przestrodze wideo z przejazdu kolejowego w Wojnowicach (województwo wielkopolskie). Samochód osobowy wjechał tam na tory pomimo opuszczonego szlabanu. Auto zostało staranowane przez pociąg. Lokomotywa pchała pojazd przez około 200 metrów.

Do zdarzenia doszło 15 maja tego roku. Po miesiącu Polskie Linie Kolejowe opublikowały ku przestrodze wideo z wypadku. Widać na nim jadącego w stronę rogatek volkswagena polo. W tym samym czasie do przejazdu kolejowego zbliżają się dwie lokomotywy - jedna holująca drugą. Z wideo wynika, że kierowca auta zahaczył o szlaban i wjechał na torowisko. Nastąpiło zdarzenie. 

Zobacz wideo Kierowca wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Wojnowicach

Wojnowice. Kierowca wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Lokomotywa zmiotła auto

"Kierowca zignorował czerwone światła i zamknięte rogatki na przejeździe na szlaku Buk - Opalenica (linia kolejowa nr 3 Warszawa Zachodnia - Kunowice). Wjechał pod pociąg i został ranny. Kierowca nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejazdu, jednocześnie złamał przepisy. Zdarzenie spowodowało utrudnienia dla wielu podróżnych pociągów" - czytamy w komunikacie PKP

- Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na torowisku. Wewnątrz znajdował się przytomny kierowca, który prowadził rozmowę telefoniczną. Pojazdy znajdowały się około 200 metrów od przejazdu kolejowego - przekazał w rozmowie z TVN24 st. kpt. Damian Żurkowski.

Pogotowie (zdjęcie ilustracyjne)Szczecin: karetka zderzyła się z autem i wjechała w przystanek

34-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł i sześcioma punktami karnymi. 

PKP przypominają, że czerwone światło bezwzględnie zakazuje wjazdu na przejazd. Ponadto na tory można wjechać tylko wtedy, gdy mamy zapewniony zjazd. 

Most KrymskiUkraińscy szpiedzy przechwycili dokumentację techniczną Mostu Krymskiego

Więcej o: