Opoczno. 12-latkowie układali kamienie na torach. Sprawdzali, co się stanie, gdy przejedzie pociąg

Czwórka 12-latków w Opocznie bawiła się w pobliżu przecięcia linii kolejowych. Nastolatkowie układali na torach kamienie, co nie uszło uwadze Straży Ochrony Kolei. Jak udało się ustalić, dzieci chciały sprawdzić, co się stanie, gdy po kamieniach przejedzie pociąg.

"Nieletni przez nieodpowiedzialne zachowanie narazili na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i bezpieczny przejazd pociągów. Teraz sprawa trafi pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Opocznie

Zobacz wideo Dlaczego morze to dobre miejsce na budowę elektrowni wiatrowych?

Opoczno. 12-latkowie zorganizowali sobie niebezpieczną "zabawę"

Policja otrzymała zgłoszenie o czwórce dzieci znajdujących się w pobliżu przecięcia linii kolejowych relacji Opoczno-Tomaszów Mazowiecki we wtorek 14 czerwca ok. godz. 15:45. Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy, gdzie okazało się, że niebezpieczną zabawę nastolatków zaobserwowała już Straż Ochrony Kolei

"W rozmowie z policjantami, dzieci przyznały, że chciały zobaczyć, co się stanie w momencie, kiedy po kamieniach przejedzie pociąg. Nastolatkowie nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa, na jakie siebie narazili. Dodatkowo taka nieodpowiedzialna zabawa mogła doprowadzić do wypadku kolejowego" - przekazała asp.szt. Barbara Stępień w opublikowanym komunikacie. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szambo (zdjęcie ilustracyjne)Chwaliszów. Ludzkie zwłoki w szambie. Ofiarą 40-latek. Zaginął rok temu

Jak podje policja, dzieci przekazano pod opiekę rodziców. Sprawa zostanie skierowana pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Policja apeluje: Rozmawiajmy z dziećmi o zagrożeniach

Funkcjonariusze przypominają, że wchodzenie na tory jest bardzo niebezpieczne, a przeszkody układane na szynach mogą doprowadzić do wykolejenia pociągu. "Ważną kwestią jest przedstawienie dziecku zagrożeń, na jakie może być narażone w obrębie przejazdów kolejowych" - wskazuje policja i wymienia te, na które warto zwrócić szczególną uwagę: 

  • zabawy w pobliżu torów i przejazdów kolejowych,
  • zbliżaniu się, dotykaniu urządzeń będących pod napięciem,
  • układaniu kamieni lub innych rzeczy na torach kolejowych,
  • przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz przez "dzikie przejścia" w niedozwolonych miejscach,
  • zbliżanie się do krawędzi peronu na stacjach kolejowych.

Elektryczna hulajnoga / zdjęcie ilustracyjneKraków. Nie żyje 65-latek, który wjechał hulajnogą na próg zwalniający

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: