Pogoda na dziś - czwartek 16 czerwca. IMGW ma wydać ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw

Pogoda na dziś - czwartek 16 czerwca. Z prognoz meteorologów wynika, że przez większą część dnia czeka nas prawie bezchmurne niebo i wysoka temperatura. W drugiej części dnia i w nocy na południu kraju zaczną pojawiać się jednak burze.

Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Mieszkańcy ośmiu województw powinni pamiętać o zabraniu z domów parasolek.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś od 20 do 27 stopni

Najniższa temperatura, 20 stopni, zapowiadana jest dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jeden stopień więcej będzie w Białymstoku, a o dwa stopnie cieplej będzie w Olsztynie. 23 stopnie pokażą termometry w województwie kujawsko-pomorskim. W Warszawie, Łodzi, Kielcach, Lublinie i Zielonej Górze będzie do maksymalnie 24 stopni w ciągu dnia. W województwach wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i podkarpackim prognozowanych jest 25 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Rzeszowa - tam do 27 stopni. 

Pogoda na dziś - 16.06.2022Pogoda na dziś - 16.06.2022 fot. gazeta.pl

Opady. Szykuje się słoneczny dzień, jednak po południu pojawią się burze

W całym kraju przewidywane jest niemal bezchmurne niebo w pierwszej części dnia. W dzień wolny od pracy, czyli Boże Ciało, będziemy mogli więc cieszyć się ze słonecznej pogody. Dopiero w drugiej części dnia w południowej Polsce zacznie pojawiać się zachmurzenie umiarkowane. Wówczas też może spaść deszcz, a lokalnie wytworzą się także komórki burzowe. Wiatr słaby, tylko na zachodzie i południu możliwe są jego umiarkowane porywy. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty w ośmiu województwach

Synoptycy IMGW prognozują ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z gradem dla województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz południowych powiatów województwa łódzkiego i wielkopolskiego. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: