Pogoda na czerwiec 2022. Zapowiada się upalny weekend. Z zachodu Europy napływa tropikalne powietrze

Druga połowa czerwca zapowiada się na bardzo ciepłą. Synoptycy przewidują, że temperatury w Polsce wzrosną powyżej 30 st. C. Gorące powietrze, które przemieszcza się z Afryki przez Europę, zacznie do nas napływać już pod koniec tygodnia.

Masy ciepłego powietrza, które znajdują się nad Hiszpanią i Francją, zaczną docierać do Polski z zachodu. Najpierw upały pojawią się zatem w zachodniej części kraju. Słupki rtęci wskażą temperatury powyżej 30 st. C.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

słońce (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na Boże Ciało 2022. Długi weekend ze słońcem i deszczem. Będzie ciepło

Pogoda w czerwcu. Do Polski napływa ciepłe powietrze z Afryki

Synoptycy zapowiadają, że największych upałów doświadczymy między 18 a 21 czerwca. Początkowo najcieplej będzie na zachodzie, jednak stopniowo masy ciepłego powietrza zaczną przesuwać się na wschód kraju. Największy upał będzie odczuwalny w najbliższy weekend  (18-19 czerwca). Prognozowane są temperatury powyżej 30 st. C - przekazują synoptycy z portalu dobrapogoda24. Aktualnie w kraju panuje delikatne ochłodzenie, które jest związane z przejściem minionej doby frontu atmosferycznego, który przyniósł opady deszczu, burze, grad i silny wiatr.

Pogoda. Upały w Europie

Pierwsza fala upałów trwa właśnie w Hiszpanii, gdzie temperatura osiągnęła już 43 st. C i może wzrosnąć do 45 st. C. Są to najwyższe temperatury w Europie od początku tego roku. Zwrotnikowe powietrze, które napływa z Afryki, ruszy na północ oraz północny wschód w głąb kontynentu i przyniesie ciepłe masy powietrza do Francji (teraz temperatura wynosi tam około 37 st. C), Niemiec oraz do Polski.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: