Policja pyta "rozpoznajesz?" i publikuje zdjęcie wandala z Koła. Spróbujecie? [WIDEO]

W Kole (woj. wielkopolskie) w ostatnich miesiącach doszło kilka razy do uszkodzenia mienia - informuje tamtejsza policja i prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy. Policjanci nie precyzują, co i gdzie uszkodził wandal. Publikują za to dość zagadkowy film z monitoringu zatytułowany "Uszkodzenie mienia" - nie sposób stwierdzić, co właściwie sprawca na nim robi.

Do uszkodzenia mienia w Kole (woj. wielkopolskie) doszło w okresie od 29 kwietnia do 6 czerwca 2022 roku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze. "Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy" - czytamy na stronie KPP Koło.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Policja prosi o pomoc w identyfikacji zmarłegoUtonął w jeziorze Ełckim w 1996r. Policja apeluje o pomoc. Kim był?

Koło. Policja poszukuje wandala. "Rozpoznajesz? Zadzwoń!"

Policji nie udało się jeszcze ustalić tożsamości mężczyzny, który według niej jest odpowiedzialny za zniszczenia. "Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z zamieszczonego materiału filmowego lub posiadają informacje na temat jego pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kole dzwoniąc pod numer telefonu 47-77-44-200 (dyżurny jednostki)" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Policja poszukuje wandala

Niszczenie i uszkadzanie mienia - konsekwencje prawne

Niszczenie i uszkadzanie mienia jest to, w zależności od wartości szkody, wykroczenie lub przestępstwo, które można popełnić wyłącznie umyślnie - w zamiarze bezpośrednim lub ewentualnym - podaje portal prawny.

Według art. 288 kk § 1 kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku sprawy mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ściganie przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego. 

Wypadek w Czerśli. 4-latka wbiegła pod ciężarówkę. Dziecko zginęło na miejscuCzerśl. 4-latka wbiegła pod ciężarówkę. Dziecko zginęło na miejscu

Wymiar kary uzależniony jest od wartości szkody. Warto podkreślić, że jeżeli nie przekracza ona 500 zł, mamy do czynienia z wykroczeniem, a nie z występkiem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: