Lubuskie. 25-latek staranował dziecko rowerem i uciekł. Grozi mu wysoka grzywna

Dzięki nagraniu z monitoringu policjanci schwytali 25-latka, który rozpędzony wjechał w dziewczynkę w Strzelcach Krajeńskich (woj. Lubuskie). Na szczęście siedmiolatka nie odniosła poważnych obrażeń. Rowerzyście mundurowi przedstawili zarzuty. Grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 24 maja po godz. 17 przy ul. Nowa Brama w Strzelcach Krajeńskich (woj. Lubuskie). Siedmiolatka spacerowała razem ze swoją mamą i młodszym rodzeństwem. W pewnym momencie z dużą prędkością nadjechał rowerzysta, który wjechał w dziecko. W wyniku zderzenia siedmiolatka upadała na chodnik.

Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście dziecku nic się nie stało. Rowerzysta też upadł. Po chwili jednak wstał, pozbierał zakupy, które mu się rozsypały i odjechał.

Strzelce Krajeńskie. Rowerzysta potrącił dziewczynkę. Grozi mu duża grzywna

- O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci ze Strzelec Krajeńskich. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki żmudnej pracy policjantów z Zespołu Wykroczeń udało się ustalić, że niebezpieczna sytuacja z udziałem dziewczynki i rowerzysty została zarejestrowana przez kamerę monitoringu miejskiego. Dzięki niemu policjanci szybko ustalili personalia mężczyzny, który kierował rowerem i wjechał w siedmiolatkę - relacjonuje aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Nagranie ze zdarzenia można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo Staranował dziewczynkę rowerem, po chwili uciekł. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich przedstawili już 25-latkowi zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna przyznał się do winy.

Sprawa teraz trafi do sądu. Rowerzyście grozi kara do 30 tysięcy złotych.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: