Świdwin. Zaginął 19-letni Miłosz Uss. Wyszedł z domu i nie wrócił. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął 19-letni Miłosz Uss ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie). Funkcjonariusze policji proszą o kontakt każdego, kto ma informacje o możliwym miejscu pobytu chłopaka.

Zachodniopomorska policja poinformowała na Facebooku, że 19-letni Miłosz Uss wyszedł z domu w Świdwinie  w piątek 10 czerwca ok. godz. 11.15 i nie wrócił. Nie kontaktował się również z rodziną.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Świdwin. Zaginął 19-letni Miłosz Uss. Rysopis nastolatka

Jak przekazała policja, chłopak jest szczupły, ma 178 cm wzrostu. W dniu zaginięcia ubrany był w czarną bluzę z kapturem, jasnoniebieskie jeansy i sportowe buty z białym paskiem przy podeszwie. Osoby, posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu Miłosza, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdwinie pod nr telefonu 47-7844511 lub z numerem alarmowym 112.

Pogoda. Burze w Polsce w poniedziałek. RCB rozsyła alertyGdzie jest burza? RCB rozsyła alerty. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Zaginieni. Jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się do najbliższego komisariatu policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też uprzednio skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom kontakt do nich. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Zdjęcie ilustracyjne4-letni Michał zginął w Wiśle, bo "przeszkadzał"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: