Nowy ambasador Ukrainy w Polsce rozpoczął misję. "Razem jesteśmy silniejsi"

Wasyl Zwarycz rozpoczął misję dyplomatyczną w Warszawie. "Razem z Polską jesteśmy silniejsi i razem na pewno zwyciężymy!" - napisał w mediach społecznościowych nowy ambasador Ukrainy. Zwarycz zastąpił na stanowisku Andrija Deszczycię.

"Witaj Polsko, drodzy Polacy! Przybyliśmy pracować z pełną determinacją 24/7 na rzecz wzmocnienia przyjaźni ukraińsko-polskiej! Razem z Polską jesteśmy silniejsi i razem na pewno zwyciężymy! Dziękuję za solidarność i wsparcie Ukrainy" - napisał na Twitterze Wasyl Zwarycz. Dyplomata został nowym ambasadorem Ukrainy w Polsce.

Zmiana na stanowisku ambasadora Ukrainy w Polsce

W ubiegłym tygodniu minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podziękował kończącemu misję w Polsce ambasadorowi Ukrainy Andrijowi Deszczyci za niemal osiem lat pracy w naszym kraju. Szef MSZ podkreślił, że w tym trudnym czasie działania ambasadora przyczyniły się do jeszcze większego zbliżenia naszych narodów.

Zobacz wideo Jak przygotować się na zimę? "Ważna jest efektywność energetyczna"

Za współpracę podziękował także Andrij Deszczycia. "Dziękuję za owocną współpracę, aktywny rozwój relacji ukraińsko-polskich oraz osobiste zaangażowanie we wspieranie Ukrainy na arenie międzynarodowej" - napisał na Twitterze.

Deszczycia był szefem ukraińskiej placówki dyplomatycznej w Warszawie od 13 października 2014 roku. Jak przypomina Ukrinform, Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powołaniu Zwarycza na ambasadora 8 lutego tego roku. Wcześniej dyplomata był m.in. dyrektorem Departamentu Terytorialnego w ukraińskim MSZ. Pracował też w ambasadach w Polsce, Turcji i Stanach Zjednoczonych. 

Pogoda. Burze w Polsce w poniedziałek. RCB rozsyła alerty Gdzie jest burza? RCB rozsyła alerty. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Więcej o: