Lubelskie. Archiwum X zajmie się sprawą 60-latki z Łęcznej. "Została otruta środkiem do ochrony roślin"

Archwium X zajmie się niewyjaśnioną sprawą zabójstwa 60-latki z Łęcznej. Kobieta zmarła w wyniku zatrucia środkiem do ochrony roślin w 2014 roku. Do tej pory nie ustalono, kto mógł przyczynić się do jej śmierci.

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2014 roku w miejscowości Łęczna w województwie lubelskim. Początkowo wykluczono udział osób trzecich, jednak w wyniku prowadzonego śledztwa ustalono, że 60-latka została otruta. Podejrzewano członków rodziny, jednak do dziś nie ustalono, kto mógłby przyczynić się do śmierci kobiety. Zebrany materiał dowodowy zostanie ponownie rozpatrzony przez śledczych z zespołu niewykrytych zabójstw (Archiwum X).

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Anna Semczuk i Ernestyna Wieruszewska Zakopane. Zaginięcie 17-latek. Archiwum X wraca do sprawy sprzed 29 lat

Lubelskie. 60-latka została otruta środkiem do ochrony roślin

Ciało 60-latki zostało znalezione w jej mieszkaniu 4 kwietnia 2014 roku. Kobieta leżała na podłodzie, oparta o fotel. - Nie było widocznych zewnętrznych obrażeń. Charakterystyczne było jednak to, że kobieta miała mokre włosy. Szczegółowe oględziny ciała wykazały ponadto ślady zielonej substancji na ustach - mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik lubelskiej policji.

Po przeprowadzonej sekcji ustalono, że kobieta została otruta środkiem do ochrony roślin. - Śledztwo prowadzone w tej sprawie nie doprowadziło do ustalenia sprawcy. Niemniej wykluczono, aby zabójstwa mogła dokonać osoba spoza członków rodziny - zaznacza rzecznik policji.

Paulina N. przyznała się do morderstwa dzieci Przyznała, że zamordowała dzieci. Prokuratura chce umorzyć sprawę

Lubelskie. Archiwum X pomoże w ustaleniu zabójcy 60-latki

Sprawa śmierci 60-latki została przekazana do policyjnego Archiwum X. - Dzięki nowoczesnym metodom badań laboratoryjnych, ponownej analizie sprawy oraz pracy operacyjnej bardzo często dochodzi do ustalenia sprawców zabójstw. Policjanci z lubelskiego Archiwum X liczą, że tak będzie również w tym przypadku - podkreśla kom. Fijołek. Jednocześnie policja zwraca się z apelem do osób, które mają informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt pod numer telefonu: 47 811 44 11.

Zespół do spraw niewykrytych zabójstw, zespół do spraw przestępstw niewykrytych - czyli Archiwum X - to tajny zespół, działający przy komendzie wojewódzkiej policji w Polsce. Zespół ten zajmuje się rozwikływaniem zbrodni, które zostały umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy. Obecnie Archiwa X znajdują się we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce oraz przy Komendzie Głównej Policji.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: