Pogoda na dziś - niedziela 12 czerwca. Liczne zachmurzenia, pojawią się też opady deszczu

W niedzielę w całej Polsce będzie znajdować się klin wyżowy znad Atlantyku. W centrum kraju wyczuwalny będzie chłodny front atmosferyczny, który jest związany z niżem znad północnej części Norwegii. Ciśnienie w ciągu dnia będzie się wahać.

Według najnowszych ustaleń synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę w całej Polsce będzie dominować zachmurzenie duże lub umiarkowane. Wystąpią jedynie przelotne opady deszczu. Nie wystąpią burze, jak to miało miejsce w poprzednich dniach. Temperatura będzie wysoka w całej Polsce.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Prognoza pogody na niedzielę. W większości kraju zachmurzenie duże

W województwach zachodniopomorskim i pomorskim przez cały dzień zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Wiatr słabo będzie wiać z kierunków zmiennych. W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim zachmurzenie okresowo będzie duże. Możliwe są również przelotne opady deszczu. Pojawi się słaby wiatr, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

Mieszkańcy województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego zauważą w niedzielę umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południu regionu pojawią się przelotne opady deszczu. W województwach mazowieckim, łódzkim i lubelskim opady będą przelotne, wiatr będzie słaby. Mieszkańcy województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego także zauważą małe zachmurzenie, bez opadów deszczu, podobnie będzie w województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim - przekazuje IMGW.

Pogoda na dziś - niedziela 12 czerwca. Najcieplej będzie na południu kraju

Najwyższą temperaturą będą mogli cieszyć się mieszkańcy Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Lublina, Warszawy, Łodzi, Zielonej Góry oraz Poznania. Tam temperatura wyniesie ponad 25 st. C. Nieco chłodniej będzie w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku oraz w Szczecinie - słupki rtęci wskażą tam nieco ponad 20 st. C.

Pogoda na dziś - niedziela 12 czerwcaPogoda na dziś - niedziela 12 czerwca Gazeta.pl

Więcej o: