Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z intensywnym deszczem i gradem. Gdzie zagrzmi?

Synoptycy ostrzegają przed burzami I stopnia, które mają wystąpić na południowo-wschodnich i północno-zachodnich krańcach Polski. Będą im towarzyszyć silne opady deszczu oraz porywisty wiatr.

W sobotę w całym kraju występować będzie zachmurzenie umiarkowane. Na południowym wschodzie Polski pojawi się deszcz i początkowo możliwe są również słabe burze. Po południu deszcz wystąpi na północy kraju, a burze przejdą nad Pomorze Zachodnie. Wiatr podczas burz będzie porywisty. Temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od 17 stopni nad morzem i Podkarpaciu do 27 stopni w województwie dolnośląskim.

Pogoda na sobotę 11 czerwca. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w powiatach: zamojskim, tomaszowskim, biłgorajskim w województwie lubelskim. Burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu od 20 do 35 mm oraz silne porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami może również pojawić się grad

W powiatach chełmskim, lubaczowskim, leżajskim, jarosławskim, przemyskim, bieszczadzkim, hrubieszowskim i krasnostawskim burze występowały już wieczorem i potrwają jeszcze kilka godzin. Ich natężenie będzie jednak słabsze niż w nocy. Burze powinny zniknąć całkowicie do południa. Suma opadów będzie wynosić do 15 mm. Porywy wiatru nie przekroczą 55 km/h. Lokalnie jest możliwy drobny grad.

Więcej podobnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdjęcie ilustracyjne"Burza idzie, wyłącz sprzęt". Czy smartfony przyciągają pioruny?

Pogoda w sobotę i niedzielę będzie spokojniejsza

Przez cały weekend Polska będzie pod wpływem klina wyżowego znad Atlantyku. Na północy kraju pojawi się zanikający front związany z niżem znad Skandynawii. Obecne będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie stabilne. W niedzielę wyczuwalny będzie wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad północnej Norwegii. Ciśnienie będzie się wahać - przekazują synoptycy IMGW.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"
Więcej o: