Spłonęło "Miasteczko Wolności" pod Sejmem. Protestowano w nim przeciw działaniom PiS. "Sześć lat z dymem"

W nocy z piątku na sobotę spłonęło "Miasteczko Wolności", czyli miejsce, w którym od 2016 roku odbywały się protesty przeciw polityce Prawa i Sprawiedliwości. "Z dymem poszło ponad sześć lat historii. (...) Straciliśmy praktycznie wszystko" - napisał jeden z działaczy, Maciej Bajkowski.
Zobacz wideo Wybory samorządowe na wiosnę 2024 roku? Poseł Wałęsa komentuje

O pożarze w "Miasteczku Wolność" poinformował właśnie Maciej Bajkowski za pośrednictwem Facebooka. "Z dymem poszło ponad sześć lat historii. Miasteczko Wolność spłonęło dziś w nocy... Straciliśmy praktycznie wszystko - sprzęt, dokumenty, ubrania. Jestem chwilowo bez telefonu, dostęp do internetu mam mocno utrudniony" - napisał, publikując zdjęcie zgliszczy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Złota 83 w 1999 i 2022 rokuZ sypiącej się rudery w luksusową wydmuszkę. Historia Pekinu na Złotej

Pożar w "Miasteczku Wolność" został ugaszony

St. kpt. Wojciech Kapczyński z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przekazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że informację o pożarze służby odebrały chwilę po godz. 2 w nocy. - Przed naszym przybyciem trzy osoby, które znajdowały się w tym miasteczku, same opuściły okolicę zdarzenia. Nie wymagały żadnej pomocy medycznej - powiedział. - Po ugaszeniu pożaru wszystko zostało dokładnie sprawdzone przy pomocy kamer termowizyjnych. Gdy nie stwierdzono dodatkowych zarzewi ognia, działania strażaków zakończyły się - dodał.

Z relacji strażaka wynika, że spaleniu uległo pięć lub sześć namiotów, a reszta została uszkodzona. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

"Miasteczko Wolność" powstało w 2016 roku. Było miejscem protestu przeciw łamaniu Konstytucji i zmianom w sądownictwie dokonywanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Cztery lata temu w miasteczku został zaatakowany Maciej Bajkowski. Miał zostać uderzony pięścią w twarz, ukradziono mu wówczas saszetkę z pieniędzmi. W środku było ok. 6 tys. zł. Bajkowski stracił również dwa zęby.

Sondaż CBOS. PiS i KO tracą. Zyskuje Polska 2050Sondaż CBOS. Duży spadek poparcia dla PiS. W górę Polska 2050. Co z KO?

Więcej o: