Dziennikarka napisała o blokadzie stacji benzynowych. Dostała "obelżywy" SMS z numeru działacza PiS

"Idiotko blokuj Zachodnie stacje, nie polskie!" - taką wiadomość otrzymała dziennikarka "Gazety Wyborczej" Jolanta Kowalewska od Krzysztofa Zaremby, działacza PiS ze Szczecina i członka rady nadzorczej Orlen Paliwa. Reporterka napisała wcześniej artykuł o sobotnich protestach kierowców na stacjach Orlenu.

Jolanta Kowalewska, dziennikarka szczecińskiej "Gazety Wyborczej" napisała w czwartek artykuł informujących o tym, że w sobotę kierowcy w całej Polsce będą protestować z powodu wysokich cen paliw na stacjach Orlen. W artykule wymieniła listę stacji w województwie zachodniopomorskim, które mają być blokowane przez niezadowolonych kierowców.

Ukraiński T-64BM w starszej wersji gdzieś w Donbasie. Podstawowy czołg ukraińskiego wojska Recenzja polskiego czołgu przez Ukraińców

Dziennikarka "GW": Arogancki SMS z telefonu działacza PiS

Jak opisuje Kowalewska, tego samego dnia około godz. 20 dostała "obelżywą" wiadomość o treści: "Idiotko blokuj Zachodnie stacje, nie polskie!". Dodaje, że SMS pochodził z telefonu działacza PiS ze Szczecina Krzysztofa Zaremby. Polityk nie pierwszy raz miał pozwolić sobie na taki język.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Jestem zaszokowana tym, że tego rodzaju wiadomości nadawane są z telefonu osoby, która jest ważną postacią obozu obecnej władzy: prezesem państwowej Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" z politycznego nadania, wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (też z udziałami skarbu państwa) i członkiem rady nadzorczej spółki Orlen Paliwa (spółka zależna od skarbu państwa)" - skomentowała dziennikarka. Kowalewska próbowała się skontaktować z działaczem Prawa i Sprawiedliwości, jednak to jej się nie udało. 

My również zwróciliśmy się do Zaremby z pytaniem o to, czy jest autorem wiadomości, oraz - jeśli tak - czy uważa, że wysyłanie obelżywych SMS-ów to właściwa forma kontaktu z dziennikarzami. 

Żołnierze z Azowstalu Nowe doniesienia ws. obrońców Azowstalu. "Nie wywieziono ich do Rosji"

Kim jest Krzysztof Zaremba?

Krzysztof Zaremba jest szczecińskim politykiem. Jego kariera rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy został przewodniczącym zarządu regionu zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej (był nim do 2006 roku). W wyborach w 2001 i 2005 roku uzyskał mandat poselski. W 2007 roku został wybrany na senatora z ramienia PO.

W 2009 roku odszedł z Platformy Obywatelskiej. Dwa lata później został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Startował do Senatu, jednak nie uzyskał mandatu. W 2014 roku został radnym sejmiku zachodniopomorskiego. W 2015 roku został wybrany na posła z listy PiS. W kolejnych wyborach, w 2019 roku nie uzyskał reelekcji. W 2020 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu przedsiębiorstwa Morska Stocznia Remontowa "Gryfia". Zaremba jest również członkiem rady nadzorczej spółki Orlen Paliwa.

Zobacz wideo Sprzedaż Lotosu to błąd? Pytamy byłego prezesa Lotosu, Pawła Olechnowicza
Więcej o: