Wakacje. PKP zapowiada: Pociągi w Tatry powracają, ale... nie do samego Zakopanego

PKP Intercity ogłosiło, że od 25 czerwca pociągi znów dojadą z Krakowa pod Tatry. Okazuje się jednak, że pociągi nie dotrą do samego Zakopanego, a zatrzymają się w Spyrkówce - 2 km od turystycznego serca polskich gór. Taka trasa zostanie utrzymana przez całe wakacje.

To już czwarty rok modernizacji trasy kolejowej Kraków - Zakopane, nie licząc wcześniejszych prac remontowych na tej linii -  podaje portal rynekkolejowy.pl.

Poza feriami i sezonem wakacyjnym na tej trasie funkcjonuje komunikacja zastępcza. W wakacje na tory wracają pociągi, ale trasa przejazdu jest dłuższa niż zwykle, a dodatkowo na jednotorowej linii przewidywane są dalsze prace. 

Więcej najnowszych treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tego lata modernizacji zostanie poddana stacja w Zakopanem. - Ze względu na intensywne prace modernizacyjne na linii kolejowej Kraków – Zakopane, które objęły remont torowiska na stacji Zakopane, od 25 czerwca pociągi będą kończyć i rozpoczynać trasę na stacji tymczasowej, przy peronach oddalonych od dworca o około 2 kilometry - powiedziała w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym" Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP Intercity.

Zobacz wideo Ekspert: Do Mielca kursują 4 pociągi dziennie, tylko w dni robocze

"Twoje serce przypomina - piechotą zdrowiej!"

"Linię Kraków - Zakopane PKP remontuje w taki sposób, że od kilku lat pociągi jeżdżą wyłącznie w ferie i wakacje. Ale w te wakacje pociągi dotrą do tymczasowego punktu 2 km przed stacją Zakopane. Nie da się wykonać prac w Zakopanem podczas wielomiesięcznych przerw w ruchu" - pisze na Twitterze miesięcznik "Z biegiem szyn".

"Latem pociągi 'do Zakopanego' wcale tam nie dojadą, tylko do stacji tymczasowej Spyrkówka 2 km dalej od centrum. Aż się przypomina tekst z Misia: Twoje serce przypomina - piechotą zdrowiej!" - pisze z kolei dziennikarz Jakub Madrjas. 

Z nowego miejsca postoju pociągów w kurorcie do centrum Krupówek są trzy kilometry. Wiadomo, że na tak krótkim odcinku nie zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Prawdopodobnie turyści będą musieli skorzystać na przykład z autobusów miejskich.

Więcej o: