Przemyśl. Policjanci znaleźli zapłakane dziecko. Sześciolatek wymknął się z domu, bo szukał matki

Sześciolatek wymknął się z domu. Policjanci znaleźli zapłakanego chłopce i odwieźli go do przerażonej matki. Sprawa trafi do sądu.

Policjanci z Przemyśla w nocy z wtorku na środę na jednej z ulic zauważyli zapłakanego chłopca w samej bieliźnie. Po krótkiej rozmowie funkcjonariuszom nie udało się ustalić, gdzie mieszka sześciolatek. Mimo to dziecko szybko wróciło pod opiekę matki.

Zobacz wideo KOLIZJA OSOBÓWKI Z HULAJNOGĄ

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Przemyśl. 6-latek wyszedł z domu, kiedy matka była w aptece. Opiekunka spała

Dwóch policjantów zauważyło zapłakanego chłopca, idącego chodnikiem w środku nocy. Sprawa wydała im się podejrzana zwłaszcza ze względu na późną porę. Zaopiekowali się chłopcem, zabrali go do radiowozu i zaczęli rozmowę, próbując ustalić, gdzie mieszka. Okazało się, że malec wyszedł z mieszkania w poszukiwaniu matki. Roztrzęsione dziecko nie potrafiło podać własnego nazwiska ani adresu zamieszkania.

Funkcjonariusze postanowili działać. Zabrali go na przejażdżkę po okolicy, pokazując domy i kamienice. Minęła niespełna godzina, zanim chłopiec stwierdził, że rozpoznaje budynek, w którym mieszka. Na klatce schodowej funkcjonariusze spotkali przerażoną matkę, szukającą zaginionego chłopca.

Zdenerwowana 29-latka wyjaśniła, że w nocy musiała wyjść do apteki. W tym czasie zostawiła syna pod opieką ciotki. Po powrocie z zakupów zorientowała się, że syna nie ma w mieszkaniu, a jego opiekunka śpi. Od razu rozpoczęła poszukiwania.

Funkcjonariusze, zanim oddali chłopca w ręce matki, sprawdzili trzeźwość kobiety alkomatem. Badanie wskazało, że jest trzeźwa. Procedurę powtórzyli też z ciotką, która zasnęła opiekując się sześciolatkiem. Ona również nie była pod wpływem alkoholu.

Mimo to funkcjonariusze poinformują o sprawie sąd rodzinny.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: