Lubuskie. Odnalezione ciało należy do zaginionej Klaudii Jarneckiej. Prokuratura potwierdza

- Zidentyfikowaliśmy ciało jako ciało Klaudii Jarneckiej - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Łukasz Gospodarek. W połowie kwietnia lokalne media informowały o odnalezieniu ciała na mokradłach pod Słońskiem. Jest potwierdzenie, że to poszukiwana od października 20-latka.

- Czynności w sprawie trwają. Nie wychylamy się z tym, co robimy, bo oczywiście musimy ustalić i zweryfikować fakty, w jakich okolicznościach ciało się tam znalazło - podkreślił prokurator Łukasz Gospodarek. Dodał, że śledczy wykonują badania. O ich wynikach poinformują później.

Odkrycia ciała na mokradłach

14 kwietnia, w okolicach Słońska, znaleziono ludzkie ciało - podała Gazeta Lubuska. Wówczas ani policja, ani prokuratura nie zdradziła żadnych szczegółów sprawy. Na lokalnych forach na Facebooku pojawiły się pierwsze wpisy i komentarze sugerujące, że może to być ciało poszukiwanej Klaudii Jarneckiej. Ktoś zauważył, że jej nazwisko zniknęło z policyjnego rejestru osób zaginionych.

20-latka po raz ostatni skontaktowała się z rodziną 21 października 2021 r. Wtedy też była widziana w okolicach Słońska i Kostrzyna nad Odrą. Od tego dnia nie wróciła do domu. Policja i mama 20-latki prosili o pomoc każdego, kto mógł mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Więcej o: